Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Holky ze Savages míří do Prahy

/ Jiří Hradecký, 02.12.2013

Mluvit o kapele Savages, jako o dívčí skupině, je trošku zavádějící. Formaci, kterou sice tvoří čtyři holky, je primárně tvrdou postpunkovou kapelou. O žádné éterické dívky tak v podstatě nejde. Savages zavítají konečně i do Prahy.


Britská skupina, kterou tvoří francouzská zpěvačka Jehnny Beth, britská kytaristka Gemmy Thompson, basistka Ayse Hassan a bubenice Fay Milton, zahraje 28. února v pražském Rock Café. Formace existuje od roku 2011: „Nikdy to neměla být čistě holčičí kapela,“ říká bubenice Savages. „Nebyl to plán, ale prostě se to tak nějak stalo,“ směje se. „Já a Ayse máme hodně společného v tom, jak vnímáme hudbu jakoby na takové prvotní úrovni. Nesnažíme se to příliš analyzovat, prostě hrajeme to, co k nám tak nějak přirozeně přijde.“


Savages mají své jméno podle románu Pán Much od Williama Goldinga. Kvartet postupně připravil svoji debutovou desku Silence Yourself, která silně vychází z přes tři dekády starého punku.  Savages vystoupily například na obrovském mezinárodním festivalu Coachella a také jely jako předskokanky kapele Portishead. Ta do Prahy v rámci svého turné zavítala letos v červnu.

 


Komentáře