Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Jedli jste již někdy kolumbijské jídlo? Zkuste El Arriero

/ Jiří Hradecký, 11.05.2011

Ruku na srdce. Znáte v Praze restauraci, kde by připravovali kolumbijské speciality? Jedna taková opravdu je. A kromě kolumbijské kuchyně zde můžete ochutnat i pravé argentinské steaky. Bez grilu zde neudělají ani krok.


Jak už úvod napovídá, El Arriero, v těsné blízkosti náměstí Kinských, je kompletně nová kolumbijsko-argentinská restaurace. Nečekejte ale klasický nablýskaný restaurant se stříbrnými příbory, bílými ubrusy a číšníky s motýlky. Jste-li vyznavači tohoto druhu podniků, pak vás El Arriero asi zklame. Máte-li ale rádi exotické kuchyně, domácí způsob přípravy jídel a hledáte-li místo, kde se budete cítit jako v jiném světě (v našem případě v Jižní Americe), pak jste na správném místě.


Interiér restaurant-baru je skromný, přesto příjemný. Celému prostoru dominují teplé barvy: žlutá a oranžová. Stoly a židle jsou obyčejné, ze dřeva. Na protější stěně od vchodu je namalován mezkař s oslem. To proto, že ve španělštině „arriero“ znamená právě mezkař. V kolumbijské oblasti, odkud pochází jeden z majitelů, bylo mezkařů vždy dost a ještě dodnes zde řada lidí nosí typické oblečení pro bývalé mezkaře, totiž poncha. Proto název podniku El Arriero.


Kuchař je z Buenos Aires
V kuchyni vládne kuchař z Buenos Aires, kolumbijské speciality dělá však stejně zdatně jako ty argentinské. Kromě klasických dovážených steaků přímo z Argentiny tu mají výborné argentinské hamburgery. Tyto speciality se pohybují od 150 do 250 korun. Co ale našince překvapí, jsou typická kolumbijská jídla. Kolumbijci rádi kombinují masa s pro nás exotickým ovocem. Proto se na jídelním lístku objevují kombinace šunky s osmaženým ananasem a sýrem nebo zelený banán plněný masem. Stejně jako Mexičané, i Kolumbijci milují fazole. V El Arrieru vám je nabídnou s vepřovým masem, zeleninou, slaninou a opět se zeleným banánem. A máte-li rádi mexické tortilly, i zde si přijdete na své. Takzvané kolumbijské „arepas“ plní kuřecím či vepřovým masem a sýrem. Předkrmy kolumbijské kuchyně se pohybují od 50 do 90 korun, hlavní jídla od 100 do 190 korun. Převážná většina specialit se dělá na grilu.


A co by to bylo za restauraci, kdyby zde neměli dobré víno. Majitelé El Arriera dovážejí vína převážně z argentinských oblastí Patagonia a Mendoza. Sami jsme je vyzkoušeli a musíme potvrdit, že jsou velmi výrazná a chutnají po ovoci. Kromě vín si zde můžete objednat řadu koktejlů a pálenek.
El Arriero je obyčejná restaurace s neobyčejnou kuchyní a atmosférou. Tu by podle majitelů měla ještě v nejbližší době umocnit zahrádka s pódiem. Dokonce tu plánují promítat přímé přenosy z fotbalového mistrovství Jižní Ameriky.

 

El Arriero

Elišky Peškové 7, Praha 5


Komentáře