Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Nádech Francie zažijete v Cafeterapie

/ Jiří Hradecký, 17.05.2011

Máte rádi palačinky? Samozřejmě, nejen sladké, ale i slané. Pak byste se měli vypravit do ulice Na Hrobci do Cafeterapie v těsné blízkosti Výtoně. Zde totiž palačinky patří mezi kulinářské priority, stejně jako studené i teplé vegetariánské pokrmy. To vše je doplněno příjemnou atmosférou a milou obsluhou, která vás nechá u stolu sedět, jak dlouho budete chtít.


Někteří mohou Cafeterapie znát již řadu let. Jenže... Před dvěma lety změnil podnik majitele a interiér se tu změnil k nepoznání. Velký důraz je kladen především na atmosféru a design. Ten se odvíjí od návrhů architekta Davida Béma, který vštípil podniku francouzský nádech – převaha menších stolků, barevně laděný interiér do tmavších barev (hnědá, vínová), které vyrovnávají bílé prvky. Příjemnou atmosféru dokresluje i chilloutová hudba mnoha druhů. Restaurace jde s dobou, a tak je součástí i takzvané Zelené mapy.


Palačinky se mohou připravovat na tisíc způsobů, v Cafeterapie můžete ochutnat slané například se sýrem, parmskou šunkou, ala bolognese, s nivou a ořechy, nebo sladké s tvarohem a rozinky či klasickou s marmeládou a čokoládou. To by ale bylo málo. Jak již bylo řečeno, podnik, jenž lehce zahlédnete z tramvajové zastávky Výtoň, se snaží jít s dobou, proto se tu také snaží o zdravý způsob stravy – na své si tak přijdou milovníci vegetariánských pokrmů, ať už studených nebo teplých, kulinářských dobrot inspirovaných italskou a řeckou kuchyní, salátů a sýrů. Těch zde mají slušný výběr. K sýrům pak nesporně patří dobré víno. Z rozlévaných si zde můžete dopřát například Merlot či Cabernet Sauvignon z Francie a Itálie. Na své si přijdou i milovníci kvalitních českých bílých vín. A co by to bylo za kavárnu, kdyby zde neměli dobrou kávu. Italská značka Vescovi je toho zárukou.


Cafeterapie je místem s velmi příjemnou atmosférou. Velkým plusem je i záměr vedení, abyste tu jako host setrvali co nejdéle. Proto se nemusíte obávat dotěrného číšníka, který, jakmile něco dopijete či sníte, k vám vypálí s otázkou: „Co si ještě dáte?“ Zde vás nechají jednoduše v klidu. Výhodou restaurace je i její poloha, nachází se totiž přímo před dětským hřištěm. Toho mohou využít maminky s dětmi a příjemně se občerstvit. A nemáte-li jednoduše čas, jídla i kávu vám připraví s sebou. Současnému vedení Cafeterapie jde o to, aby se jejich podnik stal místem častého setkávání, proto se zde také dvakrát do roka koná tzv. Café bazárek. Nakoupit si zde můžete různé věci ze šatníků a doplňků. A pokud chcete někomu udělat radost, můžete mu věnovat dárkový poukaz, který vám s potěšením v Cafeterapie vystaví.


Komentáře