Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Návštěva U Emy Destinnové se vyplatila. Skvělý servis a výborné jídlo

/ Jiří Hradecký, 24.05.2011

Nenápadná restaurace v Kateřinské ulici Vás překvapí a nadchne. Suroviny jsou zde vždy čerstvé a vše se vyrábí tady. Skvělou atmosféru vytváří řada detailů, jako pravý krb nebo čerstvé květiny. Ty voní celou útulnou restaurací.


Před nedávnem mi můj kamarád doporučil restauraci, o které tvrdil, že takových jako je právě tato v Praze moc není. Jelikož mě zná již nějakou dobu, tak dobře ví, že preferuji jídlo především z kvalitních a čerstvých surovin. Na jeho doporučení jsme tedy s velkým očekáváním vyrazili společně s přítelkyní do restaurace U Emy Destinnové, která se nachází v Kateřinské ulici na Praze 2. Nedaleko kostela svaté Kateřiny jsme objevili útulnou restauraci, která je zařízena ve střídmém a velmi příjemném stylu. Ač se jedná zřejmě o bývalé sklepení, je restaurace dobře osvětlená a o krásnou vůni se zde stará několik kytic čerstvých lilií. Skvělou atmosféru, kterou restaurace nabízí, doplňuje pianista, který zde hrává několikrát v týdnu. V chladnějších měsících se zapaluje i krb, který podtrhuje výjimečnost tohoto místa.

 

Proč U Emy Destinnové?
Samotný název restaurace není jen tak nahodilý, ale americký majitel a šéfkuchař Steven Trumpfheller, vzdal tímto jménem hold světově proslulé operní pěvkyni. Ta se v tomto domě narodila před 133 lety. Steven, který je vyškolen v klasické francouzské a italské kuchyni, svou restauraci převzal před třemi lety a následně ji celou zrekonstruoval do současné podoby.

 

Na jídelním lístku nenajdete všechno
V jídelním menu naleznete řadu pokrmů, především pak čerstvé ryby, mořské plody a steaky. Mimo to vám obsluha nabídne současnou denní nabídku. Nečekejte však hotovku v podobě vepřo-knedlo- zelo, ale jídlo ze surovin na objednávku, které si Steven nechává zasílat ze specializovaných obchodů. Po Praze existuje jen málo provozoven, ve kterých si může host koupit tak čerstvé a delikátní maso. Jde tedy vždy o kus masa nejvyšší čerstvosti a kvality. Proto jsem si nechal od příjemného vrchního poradit a dal si Black Angus beef steak s lanýžovo-koňakovou omáčkou a bramborovou kaší. Dozvěděl jsem se, že můj kus masa byl přivezen vlastně před několika hodinami z Ameriky. Jako předkrm mi byl doporučen Ahi Tuna na grilu s čerstvým baby špenátem, rukolou, cherry rajčátky a krabím masem. O smyslnosti chutí zřejmě není potřeba sáhodlouze vyprávět, avšak kvalita ingrediencí a pečlivost přípravy byla na chuťových pohárcích cítit. Do finále, tedy dezertu, jsme šli s velkým očekáváním, které se vyplatilo. Po Trio créme brulée jsem se dozvěděl, že se také nejedná o žádný polotovar. Všechny dezerty jsou vyráběny od A až po Z zde. Po večeři, kterou jsme u Emy Destinnové absolvovali, jsem kamarádovi poslal děkovnou zprávu, protože návštěva za to tady opravdu stála.


Komentáře