Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Kocour v botách se obejde i bez Shreka

/ Karel Babiczka, 02.12.2011

Ach ty vedlejší postavy, ony jsou tak nevyzpytatelné. Své o tom teď ví i známý animovaný zlobr Shrek, bez kterého si teď vystačí jeho bývalý protivník Kocour v botách. Přízeň diváků a distributorské počty rozhodly o tom, že si teď celý film vyhradil jen pro sebe, a to hned v 2D, 3D a IMAX verzi.

 

Co je kocouří hrdina vlastně zač?
Na scénu nastoupil původně jako zlobrův vrah, ale postupem času na sebe strhl více pozornosti než tolik populární zelené monstrum. Ale potenciálu Kocoura v botách si kromě diváků pochopitelně všimli i producenti Shreka, a tak bylo o jeho osudu rozhodnuto v podstatě hodně dávno. „Vypadá jako malá bezbranná kočička, ale skrývá se v něm obrovská osobnost, což navíc podtrhuje hlubokým hlasem. Má silné ego, je pyšný a odvážný, na druhou stranu stačí, abyste mu před nosem zamávali rybou nebo mu zrcadlem poslali pár prasátek, a je najednou hravý jako malé kotě,“ líčí producentka filmu Latify Ouaouová, čím je tato postava nadchla. Potvrzuje to i režisér Chris Miller. Podle něj visel samostatný „kocouří“ film ve vzduchu už od druhého dílu, kdy se poprvé objevil na scéně. „Je to tak zajímavá postava, že vás přitahuje jako magnet. Prostě chcete vědět, odkud se vzal a čím si prošel,“ popisuje Miller své zaujetí. A jeho „původ“ je také středobodem nového filmu.

 

Cesta za dobrodružstvím
Ve filmu se s kocourem setkáme v době, která časově předchází té, v níž se jeho životní cesta proťala se Shrekovou. Uvidíme ho jako zločince na útěku, na jehož hlavu je navíc vypsána tučná odměna. Ale není všechno trochu jinak? Zanedlouho se potvrdí, že kocour zdaleka není takový padouch, za kterého je pokládán. Musí ale očistit své poskvrněné jméno, což se pochopitelně neobejde bez pořádného dobrodružství. Musí se vypořádat s bývalým kamarádem z dětství, Valdo Cvaldou, který ho jednou podrazil, čímž se stala z kocoura štvaná zvěř, a to doslova. Kocour se pak spojí s kočičí zlodějkou Čičí tlapičkou, aby snáze čelil úkladům dvou nebezpečných zločinců – Jacka a Jilla. Diváky tak čeká návštěva vzdušných zámků, záchrana rodného města a nakonec snad i náprava pošramocené pověsti tohoto šarmantního hrdiny.


Komentáře