Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Il Giardino Restaurant

/ Klára S. Libertova, 24.11.2010

Restaurace Il Giardino, která se nachází na samotném vrcholu kopce Mrázovka na Smíchově – kam vás vyveze unikátní lanovka, takže máte na chvíli pocit, že se nacházíte spíše v horském švýcarském městečku, než v srdci rušného hlavního města – si před Vánocemi připravila několik výjimečných akcí. Na jednu z nich bych vás ráda pozvala, neboť skýtá kromě příjemného a klidného prostředí (vedle pozorné a milé obsluhy a střídmého interiéru potěší i vkusná hudba, jež nikdy nepřesáhne hranici rušivosti) především příjemnou změnu pro vaše chuťové pohárky.

 

Že se dá relaxovat i skrze chuť, o tom se můžete přesvědčit, pokud sem zavítáte jakýkoli čtvrtek večer, kdy se tu mimo stálé jídelní nabídky podává šestichodové degustační menu. To obnáší výběr toho nejlepšího z menu restaurace a je podáváno v degustačních porcích. Vzhledem k tomu, že si každé sousto opravdu vychutnáte, po šesti rozmanitých chodech hlad skutečně nepocítíte.

 

Během degustačního menu je možné ochutnat například buffalo mozarellu s černými rajčaty, risotto Verde, bistecca Picanha, pečenou dorádu (což je druh menší mořské ryby známé spíše pod názvem Pražma královská), fedelini s lanýži a liškami či jako sladkou tečku čokoládovo-pepřový mousse. Velkou devízou restaurace, jež se zaměřuje především na moderní a italskou kuchyni, zůstává fakt, že nabízí jídla připravovaná pouze z čerstvých surovin. Kvalita samozřejmě něco stojí, průměrné ceny se tu pohybují zhruba v těchto relacích – předkrm 180,- Kč, hlavní chod 390, -Kč, dezert 110, - Kč –, litovat ale určitě nebudete.


Závěrem už snad stačí jen dodat Buon appetito!

 

Il Giardino

Mövenpick Hotel Praha, Mozartova 1, Praha 5


Komentáře