Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

SLOUPEK: Poeta o svém prapodivném koníčku

/ Ladislav "Poeta" Zeman, 08.11.2013

Slovní spojení "barový povaleč" nepovažuji za urážku a sám se tak občas tituluji. Ono, když trávíte po klubech drtivou většinu týdne, tak s tím těžko něco naděláte. Dodám jen, že (většinou) se povaluji po barech pracovně. Život barového povaleče přináší různé zážitky a o ty zveřejnitelné se tady s vámi rád budu dělit. Včera jsem ve čtyři ráno přemýšlel nad jednou svou zálibou, která je možná trochu bizarní, rozhodně není moc finančně výhodná, ale tak nějak se jí nemohu zbavit. Říkám tomu Lov na taxíka a nebo prostě jen Chci jet mercedesem. V Praze je nejlevnější, když si taxi objednáváte dopředu. Taky tím eliminujete riziko okradení, či pokusu o něj.

 

Jenže. Někdy člověk nechce čekat na objedaný vůz. Někdy se chce kousek projít a cestou si něco chytit. Alespoň já to tak mám. No a když už si chytam taxi na ulici a vím, že to bude dražší, chci jet prostě mercedesem! A tady se dostáváme k jádru sportu. Kolem půl páté nastává v Praze útlum taxíků, taková mrtvější doba prostě. Když už nějaký jede, tak je to oktávka. Všimněte si, že oktávka je vůbec nejčastější vůz pražských taxi služeb. Bohužel se právě bavíme o době, kdy jezdím nejčastěji.

 

Dobře vím, že potřebuju naspat aspoň pár hodin, přesto mi to nedá a korzuju po ulici a vyhlížím mercedes. Trochu mě tím nakazil DJ Maceo, což je obrovský mergl fanoušek. Díky němu jsem pochopil kouzlo jízdy ve starém autě s dlouhým čumákem a zaměřovačem na kapotě. Čekáním na správné auto jsem ochoten strávit i dvacet minut, je to trochu loterie, ne vždy to vyjde, ale ta radost, když ano! Ježdění taxíkem je vůbec plodné téma a rád se tu s vámi podělím i o zážitky tohoto druhu. Každopádně, až uvidíte nad ránem korzovat podivnou postavu kolem kavárny Slávie (aktuálně s mohutným knírem), tak víte o koho jde a o co mu jde.


Komentáře