Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

SLOUPEK: Poeta o těžkém barmanském řemesle

/ Ladislav "Poeta" Zeman, 20.12.2013

Zvykli jsme si obdivovat herce, hasiče, lékaře nebo striptérky, ale zapomínáme na jiné adrenalinové hardcore zaměstnání.

 

Jsou to barmani, kteří pracují v noci a často i přes den. Málokdo zatěžuje svůj organismus tak jako oni. Ano, vojáku v Afgánistánu hrozí velké nebezpečí. Barman si však může být téměř jist, že je jeho životní styl riziková záležitost a dříve nebo později se to projeví. Což mají částečně společné s námi na druhé straně – s barovými povaleči.

 

Barmani nejčastěji utíkají z baru, protože chtějí vést „normální život“. Ideálně pak přes den. Velká část zjistí, že toho buď není schopna, a nebo je láska k nočnímu životu příliš velká. Což mnohdy jedno jest.

 

Barmany obdivuji. Ty mistry v házení a míchání, i ty, co kalí s námi štamgasty a zároveň zvládají zavlažovat zbytek podniku.

 

Viděl jsem mnohokrát barmana tlačit supernezdravé jídlo a druhou rukou točit pivo. Většinou to jídlo navíc sdílel s kolegyní. Viděl jsem barmany trhat rekordy v nespaní, samozřejmě i v kalení, prostě pojem rizikové zaměstnání dostává poměrně nový rozměr.

 

A to nemluvím o jedné z nejpodstatnějších věcí – barman moc neovlivní, co za člověka mu do baru naběhne. Znám milion historek, které začínají slovy: „Týpek vypadal v pohodě, dal si tři piva a…“

 

Takže za mně respekt a na zdraví!


Komentáře