Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Když na talíři chybí „flákota“

/ Linda Urbášková, 07.07.2011

Krvavý biftek, grilovaná krkovička, šunka, párky, klobása…? Většina lidí si bez těchto „pochutin“ nedovede život vůbec představit.


Ano, jsme masožravci a jíst zvířata je naše přirozenost. To je argument, kterým se budeme pravděpodobně omlouvat před těmi, kteří by maso do úst nikdy nevložili. Je jim totiž odporné, mají morální předsudky nebo jim prostě nechutná. Jsou totiž vegetariáni.


Vegetariánství je způsob stravování. Obecně platí, že vegetariáni nejí maso včetně ryb a mořských plodů. Pro mnohé příšerná představa. Je však třeba si uvědomit, že vegetariánství a potažmo veganství není jen o jídle. Je to přesvědčení, životní styl a převážnou většinu těchto lidí k tomuto přesvědčení vedly etické důvody. Přesto, že práva zvířat jsou v dnešní době ostře sledována, podmínky na jatkách nejsou a zřejmě ani nikdy nebudou optimální. A s tím souvisí také otázka kvality takovéhoto masa a s tím otázka našeho vlastního zdraví. To jsou fakta, která nelze popřít. Je už ovšem na každém z nás, zda se s tím smíříme nebo ne.


Lidé, kteří si vybrali cestu vegetariánství, vybrali si cestu poměrně složitější. Nejenže musí pečlivě vybírat, co nakupují, ale také si nemůžou sednout na večeři do první hospody, na kterou narazí…


Když nechcete jen smažák
Najít dobrou restauraci s nabídkou vegetariánských jídel není v Praze zase až takový problém, jak by se mohlo zdát.
Hned v centru narazíte na několik takových. K nejznámějším a hlavně vůbec prvním v Praze patří restaurace Govinda. Mezi Prašnou bránou a Petrským náměstím se nachází prostor, v němž si můžete při tradiční meditativní hudbě odpočinout, ale především si vychutnat celá bohatá menu složená z několika chodů včetně sladkostí a přídavků zdarma. Ceny jsou zde velmi lidové a jídlo převážně indické. Malou Govinda jídelnu s nabídkou jediného menu najdete také v Praze 8.


O kousek dál, v Nerudově ulici, narazíte na další velmi příjemnou vegetariánskou restauraci Gopál. Jídla ze široké nabídky vegetariánské i veganské kuchyně jsou servírována v krásném prostředí a v létě je možno využít také zahrádku. Specialitou tohoto podniku je to, že všechny pokrmy jsou vyráběny z čerstvých surovin přímo zde a před tím, než se podávají jsou obětovány na oltáři Kršnovy a jsou tak karmicky nezatíženy.


Přírodně laděné prostředí vegetariánské restaurace Country life v Melantrichově ulici vám navodí pocit, že sedíte ve venkovské hospůdce. Pochutnáte si zde na hlavním jídle, polévce i zákuscích a za jednu večeři zde necháte zhruba sto korun. Pokud se chcete najíst rychle, můžete zajít do vedlejší jídelny, kde se sami obsloužíte v salátovém baru a dostanete na výběr ze tří hlavních jídel. Navíc si zde můžete nakoupit ve zdejší prodejně biopotravin i zásoby na domácí vegetariánské vaření.


Rozsáhlé vegetariánské menu nabízí také restaurace klubu Radost FX. Pokrmy řecké, indické, thajské a mexické kuchyně jsou zde podávány až do pozdních nočních hodin.


Komentáře