Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Amigos

/ Mariana Zilynská, 03.08.2010

Vinohradský podnik z dřívějška známý jako Kojak už léta nabízí tex-mex kuchyni.


Točí tu výborné pivní speciály pod hlavičkou broumovského Opata (konkrétní druhy se průběžně obměňují), ovšem tyhle extrovní kvasary přehnaně „napálené“. Prostředí interiéru je celkem pěkné, bylo by nicméně mnohem příjemnější, kdyby ho nenarušovaly občasné manýry personálu, které kalí náladu.

 

Zahrádce by velmi slušel alespoň náznak zeleně – jde spíše o dvorek, kam má smysl se uchylovat jen v případě přiměřeně vlahého, nedusného počasí. Věcí zásadní důležitosti je to, že se tady dá obstojně najíst (navíc mezi polednem a čtvrtou odpolední rovněž lacině). Nebudete si tedy možná připadat jako na posezení u pozorných a milých přátel, ale pochutnáte si. Mexičané netroškaří a nešolíchají, přistupují nejen ke kuchyni hezky z gruntu a zhurta, nehrozí však, že v podání Amigos by jemné, citlivé jazýčky nenadchla. Ať už na satanášské chilli stupnici dosáhnete jakkoli vysoko, není nutné připravovat se na křest ohněm.

 

Nažhavit se můžete obrazně i doslova už předkrmy jako kuřecími křídly máčenými v rozličných salsách, chuťově pestřejší a zajímavěji kombinované však jsou nadívané enchiladas nebo fajitas. Pokud nebudete po předcházejících chodech ještě zcela „odepsaní“, rozhodně upozorňuji také na sladce omamné doplňky. (Škoda, že se nenabízí i hrušky koupané v tequile.)

 

Zda by zdejší gastronomie obstála u aztéckých strávníků, se nedozvíme. U těch současných místních si příznivce nachází. Rozdíl mezi cenou oběda a večeře je tady markantnější než u mnohých jiných hospod, většinou za to ale pokrmy stojí.

 

Amigos

Anny Letenské 16, Praha 2


Komentáře