Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Bílá vrána

/ Mariana Zilynská, 12.08.2010

Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o bílou vránu mezi restauracemi. Je to skoro k neuvěření, ale na tomto utěšeném místě na pomezí Vinohrad a Žižkova, poblíž náměstí s dominantou chrámu projektovaného Plečnikem, čeká na návštěvníky vše, co si mohou od kvalitního podniku slibovat.


Vnitřní i venkovní prostory jsou vkusně zařízené a čisté, pivo čerstvé, strava osobitá, poctivá a chutná, ceny nikoli mírné, ovšem nepřemrštěné, a personál přičinlivý a přátelský. Zkrátka je všechno v pořádku. Zdejší jídelníček si opravdu žádá a získává soustředěnou pozornost – je výmluvným důkazem toho, jak se dá gastronomie provozovat originálně a přitom není třeba ji prezentovat jako luxus pro vyvolené. Asi to bude tím, že si pokrmy užívají nejen hosté, ale neméně i ti, kteří je připravují.

 

Vyzdvihnout si zaslouží také nabídka obědů, jelikož je barvitá a nápaditá – bez diskuze nesrovnatelně atraktivnější než polední výběr jídel i v mnohých „lepších“ restauracích – a fakt, že vegetariáni nejsou odsouzeni ke smaženému sýru. Na menu je znát, že bílá vrána je pořádně zcestovalá a světaznalá. Posezení ve vnitrobloku i apartním interiéru tedy učiní pamětihodnými jak tzv. bidýlka, tedy maso-zeleninové jehlice neboli žihadla, tak burgry či jídla středomořského původu, ale třeba také thajský kachní salát a jiné speciality této provenience.

 

Takže až budete mít pocit, že potřebujete někoho vykrákat za vlasy, radši se ihned seberte a zamiřte neúhybně, bez obav a předsudků do hnízda bílé vrány, protože takové rozhodnutí vám zaručeně uleví a načechrá zplihlá pírka.

 

Bílá vrána

Jagellonská 10, Praha 3


Komentáře