Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Knihkupectví a kavárna Řehoře Samsy

/ Mariana Zilynská, 23.06.2010

Tento příjemný čtenářsko kavárenský koutek naleznete v síti pasážových chodeb lemujících Vodičkovu ulici.

 

Ponoříte-li se do spleti „tunelů“, narazíte při troše štěstí na výlohu němě, leč výmluvně zvoucí do malé, (nejen) bibliofilské kafírny, která si své zákazníky umí získat. Zdejší obsluha je nenuceně přátelská, občas se sice stává, že vyhlíží trochu zapomnětlivě, ale na vstřícnosti to podniku neubírá. Ostatně ve zdejším prostředí vládne atmosféra, v níž opravdu není kam spěchat.

 

Značnou část prostoru zaujímají regálky napěchované čtivem, jež s důstojným klidem soupeří o pozornost návštěvníků. Rozvržení posezení, které čítá zhruba deset stolků (včetně těch umístěných v poměrně rušném koridoru), skýtá zázemí nakloněné knihomolům, kteří vynikají zdravou vybíravostí nejen ve sféře literární, ale taktéž gastronomické. Vybraný vkus nebohého Řehoře Samsy je zárukou toho, že lze objevovat inspirativní kombinace smyslových vjemů.

 

Ceny odpovídají lokalitě, rozhodně jsou však únosné. Počítejte však s absencí jídelního občerstvení - u kavárny ale pochopitelnou. Oproti tomu zde nabízí hojnost vynikajících nápojů (zahrnující mimo jiné produkty poličského pivovaru, přes dvacet druhů kávy, bretonský cidre, portugalské víno, jihotyrolské pálenky, apetit stimulující nealko aperitiv Crodino i „archaickou“ pravou meltu). Třináctiletá tradice je v „rukopisu“ kavárny znát tak, jak to má být, takže je pravděpodobné, že sem rádi zavítáte vstříc dalším metamorfózám.

 

Knihkupectví a kavárna Řehoře Samsy

Pasáž „U Nováků“, Vodičkova 30, Praha 1


Komentáře