Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Kolíbka

/ Mariana Zilynská, 03.05.2010

Nedaleko památné defenestrační věže novoměstské radnice se nachází čajovna, kavárna a galerie Kolíbka, klidné místo prosycené mnoha libými vůněmi a příjemně lenivou náladou.


Zároveň je ale prostředím svou povahou vhodným pro „usedlé“ pracovní aktivity. Kompletně nekuřácký dvoumístný prostor, které jsou v širokém okolí stále vzácné, je decentní a proměnlivý s ohledem na roční dobu i aktuálně instalovanou výstavku výtvarného i užitého umění, snad jen někdy trochu problematický pro zimomřivé (navzdory orientaci interiéru na teplé odstíny a dřevěné prvky). Připravují zde ovšem delikátní čaje z kolekce Harney&Sons (v hedvábných pyramidových sáčcích), které možnou svízel s chladem graciézně vyřeší. Tyto gurmánské směsi lze pořídit též jako celé kazety.

 

Reprezentantky kávy ze všech zákoutí světa jsou zde kontinuálně uváděny coby kávy týdne za 28 Kč. Připravují tu také domácí citronádu, ale přestože ji servírují rovnou v půllitru, sazba 45 korun může odradit - podobně jako tentýž objem sangrie za 80 Kč. Čepují zde 4 druhy piva Bernard a průběžně lákají na speciální nebo sezónní nabídky: například švýcarskou ovomaltinu (horkou čokoládu se sladovým ječmenem), zapečené pannini anebo „zahraniční delegáty“ dočasně rozšiřující místní vinný fond. Další vkusný nápojový doplněk představují kvalitní destiláty.

 

Zdejší obsluha je nevyzpytatelná - personál se velmi často střídá a občas dochází k tomu, že na některé hosty pozapomíná, většinou přitom však alespoň působí přátelsky a vybírá zajímavou hudbu. Jakkoli to tedy bude znít morbidně, nechte se pohoupat v řeznické kolíbce – bývá v ní útulno.


Komentáře