Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Pivnice Jamajka

/ Mariana Zilynská, 20.09.2010

Tahle prostá smíchovská hospoda má jednu zásadní přednost: skvělé, charakterní postřižinské pivo. To je základ, na kterém se s radostí a s úspěchem dá stavět. A to se tady naštěstí taky dělá.


Zatímco v některých podnicích by se vám při troše úsilí nebo i bez něj mohla dařit i meditace nebo biflování, popřípadě v nich jenom nenápadně stárnete nudou, sem se lidi chodí bavit. A bylo by bláhové se tomu zpěčovat.

 

Co se pevné stravy týče, je tady k dostání sice jen pár hospodských drobností, ale nejde o žádné provizorní mináže – kníže hermelín, pánové utonulí (žádní nešťastníci) i další alternativy mají žádoucí jamajský punc. Tak třeba dědečkův mls (evokující snad jisté znepokojivé představy) obnáší porci rybí pochoutky a vhod může přijít také talíř téměř vroucí polévky. Ceny tu „vládnou“ jedna radost a obsluha jakbysmet, ani toalety už naštěstí nevypadají, že pamatují Metuzaléma.

 

Pivnice sice má poněkud věkovitou patinu a o vzdušnosti nemůže být řeč, ale k dokonalosti asi vždycky něco schází a pokud ne, bývá to celkem podezřelé. Důležité je, že se ve zdejších suterénních prostorách (čítajících skoro sedmdesát míst rozvržených do tří místností) můžete přirozeně začlenit do prostředí, kde se rozmělní duševní neduhy všemožných druhů.

 

Jamajka, podnik poddajně měkkého zvuku, se sice nachází pouhých pár desítek vrávoravých kroků od pivovaru Staropramen, ale dovoz moku z Nymburka se v tomto případě dokonale osvědčuje. Postřižinské teče mocným proudem, což je jistota, která v chaosu světa znamená hodně. A když to budete nejmíň čekat, možná přijde i námořník.

 

Pivnice Jamajka

Staropramenná 23, Praha 5


Komentáře