Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Pizzeria Einstein – Templová

/ Mariana Zilynská, 09.08.2010

Návštěvy tohoto podniku připomínají podobenství o tom, kterak bylo bráno géniovo jméno nadarmo. Bylo nebylo (ale ono bohužel bylo), sotva pár kroků od často takřka neprůchozí Celené ulice se nalézala pizzerie matoucí jménem dobrého zvuku.


Einstein se dříve dal brát coby garance ne snad kvality mimořádné, ale nadprůměrně odvedené práce. Ne že byste se dočkali produktů v pravém slova smyslu italských či geniálních, ovšem menu si „držela laťku“. Jenže tahle pobočka v nejvnitřnějším centru města kazí „einsteinské“ síti pověst. Je nevkusné až urážlivé, že si dotyčnou osobnost zvolila za patrona.

 

Nabízí se jiná, mnohem příhodnější, z jižních krajů pocházející figura. Šetří se tu na přísadách (a to až natolik, že výsledná chuť je beznadějně umdlévající) a šidí tak jednak obědové „skládanky“, jako by šlo o něco méněcenného, jednak studenty (kteří jsou do provozoven Einstein odjakživa lákáni na ISIC slevy).

 

Snad jedině cizince si nedovolí tak odbývat, ale kdo ví – sice se u nás hojně užívá dvojího metru, ale když se jednou v kuchyni neodvádí poctivá práce, tak jde asi různý původ objednavatelů stranou. Sazby za jednotlivé pizzové či pastové variace ani jiné pokrmy nejsou nijak oslovující. Mimoto zdejší pobočka nezůstává věrná tradičnímu sortimentu, ale přidává do nabídky výběr nejvíce profláknutých “českých klasik“. A ukazuje se,že takový tah ničemu neprospívá. Klidný venkovní kout ani interiérové prostory si tak zrovna neužijete, není v čem si libovat. Doufejme, že se jedná o specifikum této pobočky, nikoli o nový trend restaurací tohoto přízviska.

 

Pizzeria Einstein – Templová

Templová 1, Praha 1


Komentáře