Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Restaurace Na Hrádku

/ Mariana Zilynská, 03.08.2010

Hospoda se pěkně vyjímá na nároží dvou břevnovských ulic. Nemají tady řádně ošetřené pivo (hlavně desítka nestojí za řeč, natož za pití), což není zrovna šťastný základ. Ale žízeň někdy zkrátka vítězí.


Co se jídla týče, je situace o něco lepší. V nabídce toho objevíte překvapivě hodně a přestože lístek neslibuje výjimečné či novátorské výtvory, nejedná se naštěstí ani o žádné podřadné kamufláže. Kromě ušmudlaného výčepu tu najdete i rozlehlou, celkem útulnou nekuřáckou místnost s promítačkou.

 

Zdejší obsluha se vyznačuje roztržitostí, nikdy nemáte ponětí, čeho se od ní nadějete. Ale což, chce to chladnou hlavu. Však je tento jev hojný jak pyly zjara. Do nářezového talíře ani jiných studených předkrmů se radši nepouštějte, mezi startéry zvolte spíše valašskou kyselicu, zapečenou omeletu anebo přejděte rovnou ke hlavním „tématům“ – vepřovému řízku v bramborákovém těstě, rabínské vepřové kapse, medvědím uchem zvané smažené roštěné, pstruhovi po mlynářsku či (prý) Krakonošovu bifteku (strážce hor by se ovšem nezahazoval se žampiony).

 

Chuťově skvěle vyvážená je královské porce špaget Orlov. Ať už jejich přídomek odkazuje k jakémukoli místu či osobě, staly se vytipované těstoviny opravdu netušeně milým překvapením. Ceny lze označit za takzvaně lidové (tedy až na kuřecí položky v porovnání s ostatními pokrmy), senioři navíc debužírují se slevou. Pro stoické štamgasty je tahle hospoda jak dělaná na míru, ostatní by si měli přivést spolehlivě příjemnou a zábavnou společnost, kterou se zaštítit před případnými provozními renonci.

 

Restaurace Na Hrádku

Šlikova 15, Praha 6


Komentáře