Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Restaurace U Buldoka

/ Mariana Zilynská, 29.07.2010

Buldočí útulek najdete zhruba na spojnici Anděla a Palackého mostu. Úroveň připravovaných pokrmů je tady nejen uspokojivá, ale nadprůměrná.


Podnik se po právu řadí k vyhledávaným restauracím, kde si můžete vychutnat úžasně podnětné spojení vynikajících jídel a nápojů. Buldok je samozřejmě známý jako hudební klub pořádající nezapomenutelné i „zapomnětlivé“ probdělé noci, nicméně i samotný lokál má čím vynikat.

 

Od vyceněného buldoka byste to možná nečekali, ale v tomhle podniku panuje vřelá, srdečná atmosféra, která na apetitu jedině přidá. Je to tady vcelku malé a zejména pro sportovní fanoušky velmi útulné. Kromě přítomnosti příslušných dekorací a „přenosové“ obrazovky tady ovšem namísto stadionového Gambrinusu naštěstí čepují přísliby skvělých pivařských zážitků, o něž se zasluhuje zvíkovský pivovar se svými produkty Zlatá labuť a Rarášek.

 

Rozhodně stojí za to zajít sem už jen kvůli těmto výrobkům, nicméně něčemu z nabídky jídelního lístku asi těžko odoláte, přestože to nevyjde úplně nejlevněji. Doporučení si zasluhuje skoro všechno, co ve zdejší kuchyni vzniká. Třeba i něco domněle tak jednoduchého jako špagety s ořechy a bylinkovým pestem dokáže ohromit coby chuťová senzace a rovněž objemností porce, která by mnohým stačila nadvakrát. Mezi předkrmy zaujme kachní paštika s pomerančovou omáčkou a vlašskými jádry. Nabízejí zde také sezonní speciality.

 

Nenechte se odradit chaotickým, splašeným webem, chod podniku tak nepůsobí. Naopak – mají zde profesionální přístup, pyšní se dlouholetou tradicí a není tedy divu, že vědí, „zač je toho loket“.

 

Restaurace U Buldoka

Preslova 1, Praha 5


Komentáře