Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Restaurace U Knihovny

/ Mariana Zilynská, 17.05.2010

Jak název jasně napovídá, tuto restauraci najdete prakticky několik kroků od centrály městské knihovny.


Přízemní místnost má přívětivé vzezření tónované do broskvova a přilehlých, sladěných barevných odstínů. V suterénních prostorách, kde se nachází další kuřácká místnost s barem a za úzkou spojovací chodbou ještě druhá místnost nekuřácká, se však mohou někteří cítit poněkud stísněně. Jsou to upravené nevelké sklepní prostory kombinující hrubé cihly a světlé dřevo. Podivně tady ovšem působí velmi umělé a omšelé rostlinné dekorace, které jsou zde naprosto zbytné.

 

Točený smíchovský ležák má navzdory údajným soustavným, přísným kontrolám nestálou kvalitu, zamrzí ale především to, že k chutným úpravám masa nedokáží spolehlivě připravit adekvátní přílohu - doplňkovým detailem (jako třeba malým množstvím dobré omáčky či skrovnou nebo odbytou přílohou) se tak zbytečně pokazí dojem z jídla jako celku. Právě z tohoto důvodu důrazně nedoporučuji okoušet mdlou, nezvládnutou recepturu „kroketových špalíčků“.

 

Patří se ovšem vyzdvihnout, že ceny za „hlavní“ pokrmy (převážně kuřecí a vepřové) nemají mimo dobu poledních menu v širším okolí konkurenci. Zdejší cenové relace se totiž pohybují těsně pod stokorunou a zahrnují porci „se vším všudy“, byť v některých případech se mohou vyskytnout námitky. Nehledě na zastaralé údaje na webovém profilu a nikoli nepodstatné maličkosti, jež mohou pokazit posezení i nepříjemně utkvět, je ale znát, že lidé tento podnik vyhledávají. Proto je nezbytné provést před večerní návštěvou rezervaci stolu.


Komentáře