Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Strop Café

/ Mariana Zilynská, 12.04.2010

Tahle sympatická kavárna (nebo vlastně „kavinárna“) se nalézá v sousedství budovy Českého rozhlasu.


Kromě široké nabídky kofeinových nápojů, jakožto i dalších sort občerstvení, se zde můžete spolehnout na „charakterní“ hermelín, výborně naložený s vlašskými ořechy a podávaný s pivními rohlíky. Ten příjemně naloží (jak po náročném, tak po nezáživném dni) i každého, kdo ho okusí.

 

Totéž platí pro nápoje révové - Strop lze bez rozpaků označovat také za vinárnu, nabízí se zde totiž znalecky vkusný výběr z několika odrůd, jimiž se lze zvláčňovat jak na místě, tak mimo podnik (a to navíc za velepříznivé sumy). Zdejší zahrádka je vskutku svěží, klidná a okouzlující, druhou takovou byste v okolí sotva pohledali. Snadno se na ní zapomíná, kde že to vlastně jste, co nestíháte a co vás trápí.

 

Rovněž interiér má působivý svéráz, dominuje mu vínově červená barva (nikoli křiklavá) a zabydluje nenucené zařízení (včetně malé, různorodě vybavené knihovničky). To je zřejmě ozvěna kreativního vkladu výtvarného studia Strop Design, které kavárnu založilo. Prostor je poměrně členěný, přesto přičinlivé obsluze nic neuniká. Pořádají se zde pravidelné večery s pianistou a další zpestřující programy.

 

Není tedy pochyb o tom, co se dá ztropit ve Stropu. Tropí se tu nikoli hlouposti, ale spousta vybraných pochoutek, které budou vítanou vzpruhou - včetně koktejlů, z nichž většina stojí jen 85 Kč, či třeba zapečených chlebů a míchaných zeleninových salátů. Nelze než doporučit, abyste se bezstarostně a s důvěrou svěřili do péče místního personálu.


Komentáře