Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

U čarodějek

/ Mariana Zilynská, 06.04.2010

Kouzlivou restauraci naleznete nedaleko klubu Roxy. Zdejším lákadlem je zejména polední menu za 85 Kč skládající se z polévky, hlavního chodu a nealko nápoje.


I výtečně povečeřet zde však můžete za méně než stokorunu (třebas „kozy čarodějky Agáty v zemáku“ za 85 Kč). Tento podnik má ovšem také ambice esoterické – prezentuje se „doprovodným“ programem ve formě besed, přednášek, vzdělávacích kurzů, výkladů karet a dalších aktivit, kterým dominují takzvaná posezení s čaropravcem Honzou. Je tedy na každém, jak přistupuje k duchovnímu rozměru bytí a jaké si klade nároky.

 

Nicméně i v případě, že vás tento přístup k věci neoslovuje, rozhodně stojí za to věnovat se v čarodějné jizbě alespoň stolování. Z hravého jídelního lopuchu vyplývá, že tady v kotlích obcují s nefalšovaným zápalem, zaklínadla ovládají jako zkušené vědmy a na výsledku se to také pozná. Oblíbená restaurace sestává ze dvou vertikálních úrovní. V horním poschodí se hezky vyjímají jídelní stoly vyrobené z antikvárních šicích strojů, prostředí dotváří klenuté stropy, suchá květinová vazba i frézie nebo jiné řezané sezónní květiny ve vázách, ale také roztodivná humorná i tajemná rituální zaříkadla rozesetá po stěnách chýše.

 

Celek si získává jednoduchostí a úpravností, která je velice vzdálená představě typické čarodějnické sloji – tahle domácnost je po všech stránkách vlídná. I když by host uvítal o něco pohotovější obsluhu, v drtivé převaze jsou pozitivní dojmy v čele se sytostí, která nepůsobí jako provizorní. Ať už si tady hrají na cokoli, hrají si na to dobře.


Komentáře