Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Vinohradská restaurace Bejkárna

/ Mariana Zilynská, 01.07.2010

Podnik rozpustilého jména se nachází v sousedství Vinohradského pavilonu - tržnice. A přestože název místa může vzbuzovat obavy ohledně jeho serióznosti, žádné skopičiny, naschvály ani levoty vám tady provádět nehodlají.


Restaurace je umístěna pod úrovní ulice, ale díky šikovnému architektonickému řešení netrpí nedostatkem přirozeného světla. Světlo dopadající šikmo shora dodává prostoru zajímavý podpalubní ráz. Bejkárna není příliš rozlehlá, sestává ze dvou místností. Ta větší, kde najdete přímo naproti vchodu bar a pět masivních stolů skýtajících přibližně třicet míst k sezení, má pistáciové stěny, dřevěné obložení a čalouněné židle i lavice, od baru odděluje část se sezeními tepané kovové mřížoví. Jako vězni si tady však rozhodně připadat nebudete a pokud přece ano, pak jedině jako dobrovolní.

 

Sousední místnost, menší a stroze zařízená, je položená ještě o něco níže a nabízí další čtyři stoly. Úslužná obsluha zpravidla zvládá zajistit bezproblémový chod, což v součinnosti se spolehlivě dobrou kuchyní dělá skvělý základ pro spokojenost návštěvníků. Nasytit se tady lze v kteroukoli denní dobu do stokoruny včetně přílohy a ceny vynikajícího svijanského piva (které věru nezapře, že pochází z Českého ráje) jsou velmi příznivé.

 

Ke zdejším zvyklostem patří štědrá obědová nabídka spočívající ve výběru ze dvou polévek a tří hlavních jídel, která kumulují inspirací z různých světových receptur a rozhodně nepůsobí ani nechutnají tuctově. Organizují tady ovšem také další pravidelné i jednorázové akce.

 

Vinohradská restaurace Bejkárna

Slezská 19, Praha 2


Komentáře