Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Hostinský, natankuj mi tankové!

/ Markéta Maříková, 24.03.2011

Máte-li plné zuby trendy barů, ve kterých vám dají miniaturní mojito, usadí k titěrnému stolečku a koukají na vás skrz prsty, že na sobě nemáte Diesela, jste na správné adrese...


Ano, dnes vás zveme do staré dobré klasické hospody U Mariánského obrazu na Praze 2. Ovšem pozor, klasická v tomto případě rozhodně neznamená »zaplivaná čtyřka«.


Hospoda U Mariánského obrazu je útulným místem naproti Paláci Akropolis, takže se zde můžete například »předpít« či »předjíst« před nějakým tím pozdějším koncertem. Vchod do hospody najdete lehce, »směje« se na vás na rohu činžovního domu.


Sotva vstoupíte (a minete automaty po své levici), otevře se před vám prostorná místnost se stěnou pomalovanou plzeňskými výjevy. Už to vás navnadí na pivko, koneckonců tady točí tankovou plzeň (půllitr za 35 Kč), tmavého desetistupňového Kozlíka (půllitr za 29 Kč) a točený nealko Birell (půllitr za 29 Kč). Perličkou pak je třetinka piva Desperados (s tequilou) za 70 Kč.


To hlavní, za čím sem ale hosté chodí, je tradiční česká kuchyně. Před pár měsíci tu sice změnili jídelní lístek, čímž si od poloviny návštěvníků vysloužili velkou pochvalu a od druhé poloviny slova hany, přesto můžeme stále směle tvrdit, že se tu opravdu nadlábnete do sytosti. Přes oběd mají menu kolem stokoruny, které vás příjemně naplní, ale zároveň nezlikviduje vaše pracovní nasazení (jídlo si navíc můžete dát v salonku, který je v době poledne nekuřácký). A večer si vyberete z bohatého jídelního lístku. Doporučujeme kančí výpečky s červeným zelím a knedlíčkem. Přijdou vás sice na poměrně vysokých 155 Kč, ale nebudete litovat.


Specialitky, které stojí za to
Na jídelním lístku najdete i pokrmy, které nepatří mezi zrovna běžné položky v meníčku českých restaurací. Odstartovat lze smaženými papričkami jalapenos plněnými modrým sýrem (75 Kč), ale raději si nechejte místo na pořádný hovězí steak z roštěné z mladých býčků. Mají ho tu v několika chuťových variantách a gramážích. Dobrou chuť.

 

U Mariánského obrazu

Kubelíkova 22, Praha 3


Komentáře