Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

La Finestra! Buon appetito!

/ Markéta Maříková, 14.02.2011

Pražské Klementinum je »mekkou« milovníků vážné hudby, přilehlá Platnéřská ulice zase gurmánů. Nachází se tu totiž známá italská restaurace La Finestra.


Začneme trochu netradičně – představením šéfkuchaře. Asi si říkáte, že vás jméno toho, kdo vám vaří, vůbec nezajímá. Tedy pokud to není Zdeněk Pohlreich nebo nedej bože Jirka Babica. Jenže u restaurací typu italské La Finestry je jméno šéfkuchaře důležité stejně jako jméno frontmana oblíbené kapely.

 

V tomhle příjemném podniku v centru Prahy je šéfkuchařem Tomáš Černý, pravá ruka majitele restaurace, uznávaného šéfkuchaře Riccarda Luccueho. Ten zahájil kariéru už jako šestnáctiletý a postupně prošel známými italskými a britskými restauracemi, z nichž některé se pyšní michelinskou hvězdičkou. V Praze vybudoval nejdříve podnik Aromi a pak i jeho "dceru", restauraci La Finestra. A Černý? Ten zase prošel michelinskou restaurací Allegro v pražském hotelu Four Seasons, takže i o jeho kumštu nemusíte pochybovat.

 

Obě jména šéfkuchařů jsou důvodem, proč do La Finestry míří tolik milovníků dobrého jídla, byť za finančně náročnějším. Můžete se vsadit, že veškeré potraviny jsou čerstvé a navíc, dost často i velmi unikátní. Například konkrétní typy rajčat si podnik objednává v Itálii třeba i rok dopředu. A mimochodem, z Apeninského poloostrova se dováží i maso, které se tam nechává speciálně upravit a uležet...


Připravte si tisíce
Orientační cena večeře pro dva se pohybuje okolo dvou tisíc korun, spíše více. Například ta-kové jehněčí karé s myrtovou omáčkou, glazovaným brzlíkem a krémovou polentou připraví vaši peněženku o 525 korun. Jenže co naplat, tato restaurace si za svůj um vaše peníze oprav-du zaslouží. Důkazem budiž i číšníci. Pokud sem totiž budete chodit častěji, zapamatují si vás a dokonce vám i potřesou rukou. A to je vážně fajn.

 

La Finestra

Platnéřská 90/13, Praha 1


Komentáře