Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Psychedelický rock, super pivo!

/ Markéta Maříková, 18.03.2011

Na začátek kvíz. Je to slavná kapela založená v polovině šedesátých let, která se dostala do povědomí díky psychedelickému rocku, aby se poté se zpěvákem Sydem Barrettem stala průkopníkem progresivního rocku. Jak se jmenuje?


Pokud jste tipovali Pink Floyd, uhodili jste hřebík na hlavičku. Stejně se jmenuje i bar, který najdete v Americké ulici 16 v Praze 2.


Bar Pink Floyd je útulný podnik pro všechny, kteří mají rádi dobrou muziku v kombinaci s excelentně ošetřeným pivem a výtečným jídlem. Zprvu si možná řeknete, že v tomhle baru snad ani nemohou vařit, ale opak je pravdou. A pozor! Začínají tady už snídaní! Ve všední dny je totiž otevřeno od 8.30 a vy tak můžete začít den třeba jablečným štrúdlem s teplým nápojem (50 Kč) nebo vaječnou omeletou se šunkou, pečivem a nápojem (80 Kč), případně jinou snídaní dle vašeho gusta.


To hlavní se ale v baru Pink Floyd odehrává večer. Mezi námi doporučená jídla rozhodně patří skvělá vepřová žebra a kuřecí křídla (123 Kč), které dostanete s bagetou a pikantní a česnekovou omáčkou s nakrájenou zeleninou. Patříte-li mezi vegetariány, dejte si balkánský sýr se zeleninou zapečený v alobalu (73 Kč). K pití máte na výběr několik piv – točenou plzničku (půllitr za 36 Kč), 10° Herold, 12° kvasnicový Herold, 10° černý Kozel, Guiness, Coronu a nealko Birell. A samozřejmě míchané drinky a panáky...


Večírek vám tu klidně protáhnou...
Nespornou výhodou baru Pink Floyd, na kterou se v redakci zatraceně těšíme, je příjemná zahrádka ve vnitrobloku. Uvnitř baru zase můžete sledovat sportovní utkání v televizi, či díky free wi-fi surfovat na internetu. Když se tu navíc sejde dobrá parta, večírek se může protáhnout klidně do pěti do rána. A negativa? I ta tu jsou... Nás jednou zaskočil fakt, že tu neberou platební karty, takže dovnitř jen s hotovostí! Bar je navíc kuřácký a popravdě řečeno, dost rychle se zakouří...

 

Pink Floyd

Americká 16, Praha 2


Komentáře