Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Tady si na Mexiko nehrají!

/ Markéta Maříková, 14.03.2011

Možná, že Michal Tučný a jeho píseň Mexiko není zrovna váš šálek kávy. Mexická restaurace Fosil na pražském Žižkově vás ale zaručeně dostane...


Fosil je specifický podnik, kterým ostatně byl už v dobách, kdy ještě sídlil v Bělehradské ulici v Praze 2. Vždy se tu scházel mix českých návštěvníků s Mexičany a dalšími obyvateli střední a Jižní Ameriky. Když už jich bylo tolik, že se do původního Fosilu nevešli, zavelel majitel baru José »cambio«, tedy »změna«, a přemístil se s personálem i hosty do větších prostor na Žižkově.


Takže... Kdo chce zažít mexickou atmosféru, kdo chce ochutnat jídlo, které se opravdu jí v Mexiku, nápoje, které se v Mexiku pijí, kdo se nebojí potkat skutečné Mexičany – kuchaře, barmany, ale i hosty, ten by se rozhodně měl přijít podívat. Tady si na Mexiko nehrají, tady kousek Mexika skutečně je. Udělejte si čas, nespěchejte, neočekávejte perfekcionalismus a fast-foodovou rychlost. Za odměnu vás čeká únik z vystresované Evropy, dobré jídlo z kvalitních mexických surovin, koktejly, energická latinsko-americká hudba a osobní rodinná atmosféra.


Obří talíř pro čtyři osoby
Pokud vás mexické jídlo láká, ale nevíte, co si objednat, poručte si menu pro čtyři. Dostanete Salchichas (smažené párečky v tortille), Quesadillas de pollo (tortilla se sýrem a kuřecím masem) a Tacos dorados (smažená kukuřičná tortilla plněná kuřecím masem podávaná s ledovým salátem a rajčaty), to vše za 550 Kč. K menu patří výběr pikantních omáček (salsa roja, salsa verde) a dalších specialit jako Frijoles (třené fazole) a Guacamole (avokádový dip) s totopos (nachos). Pikantnost vám zjemní trocha zakysané smetany, která je u omáček podávána automaticky.


K pití doporučujeme výběr čerstvých nealkoholických šťáv z ovoce nebo mexické pivo (Sol či Coronu za 90 Kč).

 

Fosil

Milíčova 25, Praha 3


Komentáře