Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Zvoní, jde se na pizzu!

/ Markéta Maříková, 10.03.2011

Jmenuje se Pizzeria Rotella a je sestřičkou oblíbené pivnice Šutka. Oba podniky najdete v budově Šutka, přilehlé k Čimické ulici....


Z obchodní akademie Hovorčovická to je sem necelý kilometr z kopce. To ale neznamená, že by pizzeria i pivnice byly studentskými podniky! Naopak – majitelé na jejich vybavení a zařízení dbali do té míry, že si podobně kvalitní podniky představíte spíše někde v centru Prahy než v Kobylisích. Zatímco pivnice je nově upravená do podoby třicátých let a mají tu skvěle upravené tankové plzeňské pivo, pizzeria se pyšní dokonale věrným italským vzhledem. A mimochodem, se stavbou pece na pizzu pomáhala jedna z nejuznávanějších italských rodin. Pece z jejich dílny můžete najít třeba v Londýně, Římě nebo v Tokiu.


Asi se tedy nebudete divit, když vám z jídelního lísku pizzerie doporučíme právě pizzu – naší favoritkou je netradiční Flambé. Obsahuje rajčata, mozzarellu, salám, slaninu, olivy, a hlavně – je flambovaná alkoholem (cena pokrmu 165 Kč). V menu samozřejmě najdete i další očekávané pokrmy, od těstovin přes rizota po italské saláty. Velkým jedlíkům pak doporučujeme masa, třeba pezzi di filetto di manzo (kousky hovězí svíčkové v koňakovo-pepřové omáčce se špenátovými tagliatellemi) za 290 korun.


Žrouti, dávejte pozor!
Máte v oblibě kulinářské akce typu »sněz, co můžeš«? Tak si v úterý či středu rezervujte čas vždy od 16 hodiny. Pizzeria Rotella vám v těchto dnech nabízí pravidelné degustační menu! Vyškolený personál vám bude až pod nos servírovat širokou škálu domácích pizz a těstovin, které můžete ochutnávat v neomezeném množství. Cena degustačního menu pro jednu osobu je 230 korun.

 

Pizzeria Rotella

Čimická 33, Praha 8


Komentáře