Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

London Electricity: Roxy patří mezi moje nejoblíbenější kluby na světě

/ Martin "Element" Kovalčík, 17.03.2014

Tony Coleman alias London Electricity přijíždí 21. března do Prahy, aby svým příjemně znějícím drum and bassem potěšil zaplněnou Roxy. S sebou si přiveze velký talent dje Etherwooda, mikrofon si vezme do parády MC Dynamite. Při této příležitosti poskytl Tony Houseru krátký rozhovor.

 

Jak se daří v roce 2014? Co je nového v Hospital records?

Daří se velmi dobře, díky za optání. Nového je toho spoustu – slavíme osmnácté narozeniny, náš label získal v poslední době několik ocenění v rámci DNBArena Awards, světlo světa spatří pár nových alb. Letos se prostě nezastavíme…

 

Skvělé! Na koho se můžeme těšit?

Je toho hodně, ale za všechny bych jmenoval např. Fred V & Grafix, Royalston, Keeno, Etherwood, Logistics, S.P.Y, Metrik a další.

 

A co ty? Tvoje poslední album Yikes! je z roku 2011. To už je celkem dost dlouhá doba, nemyslíš?

Máš pravdu, je. Letos to ale neklapne, ale nové album by mělo vyjít až v příštím roce. Právě připravuju jeho základní obrysy. Není to o tom, že bych byl líný, ale v poslední době jsem pomáhal s tvorbou vokálů pro Netsky, S.P.Y, Camo & Krooked, Metrik a mnoho dalších. Snažím se v rámci našeho labelu přispět k tomu, aby muzikanti, kteří u nás vydávají, dostali ze své hudby to nejlepší.

 

S českým publikem máš celkem dost zkušeností. Zkus nám prosím o nás samotných něco říct…

Rád hraju příjemně znějící dnb a vím, že lidé v ČR právě tuhle polohu milují a oceňují ji. A mimochodem: Roxy je jedním z mých nejoblíbenějších klubů na světě.

 

Existuje nějaká party v ČR, kterou pořád nosíš ve svých vzpomínkách?

Je jich tolik, téměř všechny akce byly parádní.

 

A co tvoje live shows? Pokud se nemýlím, tak vaše poslední představení proběhlo v roce 2005. Existuje nějaká možnost, že bychom vás mohli opět vidět jako kapelu?

Ano, ale bude to, až moji synové vyrostou, naučí se hrát a budou dostatečně staří na to, abych je mohl vzít s sebou na šňůru. Což bude tak za čtrnáct, patnáct let. To není tak daleko, ne?:)… 

 

U nás říkáme, že je to „Co by kamenem dohodil“:) A co ostatní plány? Na co se letos nejvíc těšíš?

To by opět zabralo delší čas, ale velmi se těším, až se zavřu do studia a začnu pracovat na novém albu. A samozřejmě na hraní pro vás!


Komentáře