Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Slam: Hudba je jako vzduch, který dýcháme

/ Martin "Element" Kovalčík, 19.03.2014

Slam je pojem. Slam je historie. Slam je legenda. A právě angličtí Slam se tuto sobotu objeví v Roxy, která je přivítá v rámci akce Elements.

 

Mnoho lidí pokládá Slam za legendu taneční hudby. Na scéně působíte více než dvacet let a to je úctyhodná doba. Jak se za tu dobu změnilo vaše vnímání hudby?

Ahoj všichni. Elektronická muzika je o posunování hranic, takže za tu dobu jsme byli svědky zrození hodně zajímavých stylů a jejich odnoží. Každou chvíli se objeví něco nového a to je přesně to, co hledáme. Vývoj je jednou ze základních podmínek života. A muzika je jako život.

 

Co přesně znamená hudba pro někoho, kdo je považován za součást její historie?

Jednoduše řečeno – hudba je pořád jako vzduch, který dýcháme. Pokud zrovna nesedíme ve studiu a netvoříme pro naše labely Soma a Paragraph, tak surfujeme po webových stánkách jako je Juno, Bleep, Beatport nebo posloucháme tuny promo tracků, které nám každý týden chodí. Prostě neustále hledáme něco nového, něco co nás na první poslech přesvědčí, že právě tohle je ta pecka, kterou rozhodně musíme zahrát hned na další party.

 

Zeptám se ještě jinak. Je pro vás hudba po těch letech stále zábava nebo se stala více prací?

Je to pořád hodně o zábavě. Milujeme djing, cestování, potkávání lidí, práci ve studiu. Ale zároveň je to i hobby, které se proměnilo v práci. Za tu dobu jsme zjistili, že občas musíme dělat v některých aspektech kompromisy. Právě tehdy se ze zábavy stává práce, ale nám to nevadí – pořád to děláme s radostí.
 

Jaký je rozdíl mezi hudbou, kterou děláte nyní a tou z dob vašich začátků?

Ze začátku jsme potřebovali k realizaci našich myšlenek a nápadů další lidi. Za ty roky jsme získávali nad naší tvorbou čím dál tím větší kontrolu, až jsme dospěli do stavu, kdy si vše děláme sami. Samozřejmě si pořád občas přizveme někoho ke spolupráci, ale tyto lidi nám ukazují nové postupy a pomáhají nám v našem hudebním rozvoji.

 

Co je nového v Soma records?  

V současnosti pracujeme na našem novém albu, které se bude jmenovat „Reverse proceed“. Jeho tvorba nám zabrala více času, než jsme si původně mysleli – k vydání bude připraveno na začátku října. Už teď vám můžu vřele doporučit první singl Remain – je to song, který zničí mnoho tanečních parketů:). Dále máme několik skvělých remixů, do naší „stáje“ přibylo pár nových umělců – např. Clouds , Charles Fenkler , Lewis Fautzi , John Barber , Petrichor , Secluded. A činí se i již etablovaní Gary Beck , Mark Henning , Mark Reeve nebo Harvey McKay – ti všichni dělají skvělé věci.

Lidé vás znají především díky housu a technu, ale předpokládám, že to není jediná hudba, která vás zajímá. Prozraďte nám, co právě máte ve svých mp3 playerech?

House a techno určitě není jediná muzika, kterou máme rádi. V našich IPodech najdeš hodně filmových soundtracků,  reggae, soul, disco, severskou hudbu , hip-hop, různé variace elektroniky, djské mixy lidí, které máme rádi. Vždy jsme byli hodně otevření ostatním hudebním stylům – nacházíme v nich mnoho inspirace.


Komentáře