Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Koncerty tohoto týdne jsou zde, kam tedy půjdete?

/ Martin Kovalčík, 04.02.2014

POLEMIC (SK)
ska
Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1
Středa 5. února, 20:00


Stálice slovenské ska a reggae scény kapela Polemic přijede 5. února do pražského Lucerna Music Baru představit fanouškům aktuální album Hey! Ba-Ba-Re-Bop. Kromě nových písniček se můžete těšit i na většinu našlapaných hitů, kterých Polemic za 25 let na scéně nashromáždili víc než dost. Sedmá studiová deska Hey! Ba-Ba-Re-Bop vyšla na začátku dubna minulého roku a ke spolupráci si přizvali spoustu hostů z české i slovenské hudební scény. Reggae polohu si tak vyzkoušel Palo Habera, Matěj Ruppert, Lenka Dusilová, Zdenka Predná, Katka Knechtová a slovenská bronzová slavice Zuzana Smatanová.

 

ULVER (NO)
alternative dark
Palác Akropolis, Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Pátek 7. února, 20:00


Norští ULVER nás po celou kariéru přesvědčují o svém nadčasovém uměleckém vizionářství. Směle lze říci, doslova boří hranice stylů a slovu avantgarda dávají nový rozměr. V jejich hudbě se mísí jednak avantgardní rock, trip hop, symfonické a komorní tradice, noise a experimentální hudba, přičemž důraz často leží na elektronických technikách vytváření zvuků a jejich nahrávání. Ohlasy odborné kritiky a zasvěcených fanoušků jsou obrovské. ULVER lze bez skrupulí označit za jedny z čelních vůdců současné alternativní hudby. Známý americký filmový režisér Harmony Korine, se kterým ULVER již několikrát spolupracovali, popsal kapelu touto větou: “There's a real lineage from a composer like Wagner to a band like Ulver…“

 

WINTER ARENA WARM UP
Dubstep & more
Storm, Plynární 1096/23, Praha 7
Sobota 8. února, 20:00

 

Warm up party, která předskakuje prvnímu zimnímu festivalu na horách. Vstup na akci je zdarma a těšit se můžete na noc, plnou hutných bassů, dubstepu, grime a trapu. Djs: Ollie Torr, Dj Hlava, Low Tact, Furious Freaks, MagNet, S-BisH, Novinski, Cube a Pragmatic Crew.


Komentáře