Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Nouvelle Vague se vrací do Prahy. Přinášíme vám hudební tipy tohoto týdne

/ Martin Kovalčík, 24.02.2014

NOUVELLE VAGUE (FR)
new wave
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3
Pátek 28. února 2014, 19:30

 

Francouzská kapela se proslavila originálními coververzemi punkových a postpunkových skladeb tzv. „nové vlny“ nebo-li francouzsky „nouvelle vague“. S akustickými kytarami, perkusemi, sametovými hlasy a aranžmá ve stylu bossa-nova posunuli Nouvelle Vague postpunkové písničky do zcela nové dimenze. A v koncertní podobě je jejich hudba ještě silnější. Zkušení muzikanti, naprostá symbióza mezi pódiem a publikem a střídání nefalšovaných akustických písniček s punkovými vypalovačkami, to vše dělá z jejich koncertů show, na kterou se jen tak nezapomíná. Přesvědčit se o tom můžete osobně v Paláci Akropolis.

 

 

KRAAK & SMAAK SOUND SYSTÉM (NL)
house
Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1
Čtvrtek 27. února 2014, 19:00


Příběh Kraak & Smaak se začal psát už v roce 2003, kdy Jalapeno Records vydal jejich první singly. Vzápětí se se svým guest mixem dostali do prestižního BBC Radio 1. Pak ihned následovalo světové turné, první studiová alba a raketový úspěch. V Praze se již dříve představilo celé trio na United Islands of Prague, vystoupili také společně s Monkey Business a PSH v pražském SaSaZu a brněnské Flédě. K&S mají na kontě bezpočet singlů, remixů a také pět studiových alb, z nichž pochází pecky Squeeze Me nebo třeba The Future is Yours. Jejich nejnovější album se jmenuje Chrome Waves a vyšlo v roce 2013. K&S mají za sebou i před sebou dosti slibnou kariéru: zahráli si třeba na populárních festivalech Glastonbury, Detroit Movementu, SXSW, Exitu, Bestivalu či Szigetu, jejich skladby lze slyšet i v televizních pořadech, např. Chirurgové, What about Brian a Muži na stromech.

 

 

POXXOXO ROLLER SKATE DISCO (CZ)
kolečkovobruslová party
MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15, Praha 5
Pátek 28. února 2014, 20:30


Kolečkovobruslová párty se pro velký úspěch vrací do továrny i letos. Poslední únorový pátek pro vás trio Lazy Eye, Johana a Markéta, bude vybírat ty nejlepší bruslící songy. Připravte se na nějakou tu modřinu, ale hlavně na speciální koktejly. Informace pro nováčky: půjčují se pouze in-line brusle neboť v Česku neexistuje půjčovna dvouřadovek. Doporučujeme si přinést svoje vlastní. Bruslení na vlastní nebezpečí:)…

 

 

MESSENJAH (CZ) – KŘEST ALBA BOJUJ DÁL
Reggae
Cross klub, Plynární 23, Praha 7
Pátek 28. února 2014, 19:00


K nejvýraznějším osobnostem české reggae scény se řadí MC MessenJah. Jako jeden z mála staví na síle poselství. „Hudba je otázkou potřeby se vyjádřit, potřeby sdělit to, co je jinak těžko uvolnitelné. Věřím, že každý hluboko v nás slyšíme víc nebo míň hlas Boží - je jen na nás učit se ho poslouchat. Netvrdím, že to dokážu, tuším však, že existuje a jedině pozitivní přístup a víra v něj může uskutečnit nemožné!“ Politicky angažované, spiritualitou dotknuté texty zaplnily prázdné místo českého reggae. Jeho nové album nese název Bojuj dál a pokřtí ho v pátek v Crossu.


Komentáře