Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Tento týden bude náročný. Čeká nás koncertní smršť s Garnierem v čele

/ Martin Kovalčík, 20.01.2014

LAURENT GARNIER (FR) – 3 hodinový set
House, elektro
Roxy, Dlouhá 33, Praha 1
Pátek, 24. 1. 2014, 22 hod.


Každý z fanoušků kvalitní elektroniky již jeho jméno slyšel a je mnoho takových, kteří měli čest ho vidět naživo jako dje, frontmana kapely nebo jednoho z projektu LBS. Ať tak nebo tak, jméno Laurent Garnier je vytesáno zlatým písmem do pomyslné síně slávy taneční muziky.
Hudba a její přednes publiku Laurenta provází už od jeho dospívání, kdy z kazet hrával na školních večírcích a po útěku před vojnou do Anglie ho uchvátila rodící se UK housová scéna okolo legendárního klubu Hacienda. Tam se také v roce 1987 stal rezidentem pod jménem DJ Pedro. Po svém návratu do Francie se začal věnovat i produkci a s pomocí labelu FNAC vydal v roce 1991 svůj první release French Connection. Po krachu labelu se rozhodl založit si s parťákem Ericem Morandem jejich vlastní pod jménem F Communications, na kterém vydal většinu ze svých sedmi studiových alb. Pod tímto labelem vydali za více než 15 let mimo Garniera alba i další francouzští producenti jako Avril, Mr. Oizo nebo Saint Germain.

 

 

SLIM CESSNA’S AUTO CLUB (USA)
Alternative country
Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1
Středa, 22. 1. 2014, 20 hod.

 

Slim Cessna’s Auto Club se vrací po necelých dvou letech na místo činu. Divotvorné seskupení z vysokohorského Denveru v Coloradu působí jako soubor duchů vyvolaných přímo z pověstí o hrdinech a desperátech Divokého západu. Goth americana, country gothic, gothabilly, country-punk, ale třeba také soundtrack ke knihám Cormaca McCarthyho – to jsou jen jedny z mnoha přívlastků, jimiž bývá styl této démonické skupiny označován.

 

 

ELEKTRO GUZZI (AT) + HOLY (CZ)
Techno
MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15, Praha 5
Sobota, 25. 1. 2014, 20.30 hod.

 

Elektro Guzzi vznikli v Rakousku v roce 2010 ve složení Jakob Schneidewind a Bernhardové Breuer a Hammer. Ovlivněni detroitským technem (Jeff Mills, Carl Craig) započali svojí originální fúzi eponymní prvotinou vydanou u berlínského labelu Macro. V dalším roce jí následovala dvojice studiových alb Parquet a Live P.A. Zatím poslední nahrávka Circling Above vyšla vloni, poprvé u londýnského labelu The Tapeworm, kde mimo jiné vydává i krajan Fenesz nebo Philip Jeck. Circling Above vyšla ve formátu kazety v limitované edici, takže jde spíše o záležitost pro skalní fanoušky a kazetové fetišisty v jednom.

 

 

WINTER CONSPIRACY VOL. 7
Hardtek, Tekno, DnB
Hala ČKD Kolbenova, Metro B Kolbenova
Pátek, 24. 1. 2014, 20 hod.


Pro fanoušky tvrdší elektorniky je připraven sedmý ročník Winter Conspiracy, který proběhne tradičně v hale ČKD poblíž zastávky metra Kolbenova. Připraveny jsou jako obvykle tři stage. První rozduní hardtek, těšit se můžete např. na anglického dje Prudecera nebo na německý projekt Hased. Druhou stage ovládne tekno, tribe a acid a pod taktovku si ho vezmou rakouští Lego, Subsound, Groovebagesh atd. Poslední stage pak bude patřit drum and bassu a jeho hlavní hvězdy budou Bulhar Cooh a Temper D z Anglie.

 

 


Komentáře