Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Tento týden v hudbě je ve znamení Spectaculare a EuroConnection!

/ Martin Kovalčík, 27.01.2014

EuroConnections:  BRATŘI ORFFOVÉ (CZ) + MODDI (NO)
Psychedelick folk/alternativní rock
Palác Akropolis, Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Středa 29. ledna 2014, 19:30


Po osmi letech se z krnovských luhů a hájů opět vynořují Bratři Orffové. Kultovní skupina letos po delší pauze vydala svoje druhé album Šero, které představí tento pátek v pražské Akropoli.

Jsou hudební skupiny, které se snaží všemožně protlačit a podbízet se fanouškům a pak jsou tu Bratři Orffové, kteří potřebují na přípravu desky skoro deset let, moc nekoncertují a vůbec všemožně testují trpělivost svých příznivců. Jenže výjimečné nahrávky, za nimiž stojí, nakonec všechno vynahradí. Po oslavovaném debutu Bingriwingri z poloviny dekády se koncem roku 2013 vrátili s novinkovým počinem Šero - temnější, ještě kryptičtější a hudebně propracovanější kolekcí písniček. Orffové desku zároveň ohlásili jako svoji poslední - příběh jejich hrdiny Serži Vantóše se prý na nahrávce uzavřel a více k němu již není co dodat.

Hlavní hvězdy uvede vzácný host - norský písničkář Moddi, který je aktuálně nominován na 4 norské hudební ceny Grammy.

 

 

 

Festival Spectaculare: FENNESZ (AT) + VJ JON WOZENCROFT (GB) & MARSEN JULES (DE) + VJ ANDERS WEBERG (SE)

Ambient/post-rock

Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7

Pondělí 27. Ledna 2014, 19:30

 

V rámci festivalu Spectaculare „postaví“  v Centru současného umění DOX své kytarové stěny rakouský hudebník Fennesz za doprovodu VJe Jona Wozencrofta, grafika a zakladatele labelu Touch. V druhé části večera se představí trio Marsena Julese z Německa, který za doprovodu VJe Anderse Weberga spojí atmosférickou elektroniku s klavírem a houslemi.

Christian Fennesz se pohybuje na špici ve zkoumání sfér zvukových abstrakcí v těch nejvyšších úrovních hlasitosti již patnáct let. Jeho doménou je ambient, post-rock, noise, drone music či elektro-akustická hudba.

 

 

Festival Spectaculare: JON HOPKINS (GB) & FREDERIC ROBINSON (CH)

Experiment electronic music

Palác Akropolis, Kubelíkova 1548/27, Praha 3

Čtvrtek 30. ledna 2014, 19:30

 

Největším lákadlem Festivalu Spectaculare je britský elektronický kouzelník Jon Hopkins.

Říká se, že taneční elektronická hudba zažila svůj vrchol v deváté dekádě. Následný ústup z komerční slávy jí ale dovolil vrátit se ke kořenům i prozkoumávat nové cestičky vývoje a v druhé dekádě nového tisíciletí se mohla vrátit – odvážnější i dospělejší. Jedním z hrdinů této renesance je londýnský producent Jon Hopkins, který tvoří osobité, náladotvorné elektronické skladby, v nichž syntezátorové riffy i beaty slouží k jiným účelům než je čistě taneční slast. V rámci večera ho doplní aktuální objev elektronické scény – švýcarský hudebník Frederic Robinson míchající vlivy drum'n'bassu se soudobou vážnou hudbou.

 


Technik: ALAN FITZPATRICK (UK) + SEBASTIAN MORGENTAU LIVE (DE)

Techno

Storm Club, Tachovské náměstí 7, Praha 3

Pátek 31. ledna 2014, 22:00
První akce projektu Code, kter nese název Technik. Na tomto úvodním večeru se můžete těšit na britského DJ a producenta Alana Fitzpatricka, který patří v současnosti mezi nejoblíbenější dje známého labelu Drumcode. Zástupcem současného berlínského techno soundu bude se svým live setem Sebastian Morgentau...

 


Komentáře