Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Před dnešní premiérou filmu Need for Speed si zahrajete i hru na velkém plátně

/ Martin Vodička, 13.03.2014

Akční film Need for Speed  se právě dnes ve čtvrtek 13. března řítí na plátna českých kin a na své si přijdou i fanoušci herní série.

 

V  jednom ze sálů Cinema City Nový Smíchov totiž proběhne hraní hry Need for Speed přímo na plátně. Akce mezi 14. a 17. hodinou odpoledne nabídne zájemcům jedinečnou možnost zahrát si v dosud nevyzkoušeném rozměru na plátně o ploše 60 metrů čtverečních. „Tak velkou a hlasitou televizi, monitor nebo plátno doma prostě nikdo nemá,“ směje se Jan Olšanský z herního klubu Re-Load, který hraní na plátně technicky zajišťuje.

 

Hraní na plátně není jediná zajímavá akce, spojena s premiérou filmu Need for Speed. Už v úterý přivezlo symbolicky nový film do kin několik nadupaných aut v celkové hodnotě přes 100 milionů korun a zájemci si je pak samozřejmě mohli i prohlédnout. Nechyběli takové kousky jako Lamborghini Aventador v hodnotě 10 milionů korun, Ferrari Berlineta, Ferrari FF a Aston Martin DBS nebo legendární Dodge Viper.


Film Need for Speed vznikl na motivy stejnojmenné legendární hry, od jejíhož prvního vydání uběhlo 20 let. Atmosféru rychlé jízdy bez limitů doplňuje filmový příběh z prostředí nelegálních silničních závodů a cesta za pomstou jednoho z účastníků. Film Need For Speed má být podle tvůrců návratem k poctivé podívané s minimem triků. Jejím základem před kamerou jsou skutečná auta, skutečné srážky, kaskadéři a opravdová nefalšovaná rychlost.

 

"Chtěli jsme udělat syrový, drsný film v klasickém stylu bez zbytečného uhlazování," říká režisér Scott Waugh. V hlavních rolích se představí Aaron Paul známý ze seriálu Perníkový táta ( Breaking Bad ), Dominic Cooper, Michael Keaton, Imogen Poots nebo Dakota Johnson.


Komentáře