Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Recenze telefonu: Evolveo StrongPhone Q4 – sympatické monstrum

/ Martin Vodička, 30.05.2014

Pryč jsou ty doby, kdy se každý snažil mít co možná nejmenší telefon a hlavním parametrem, který přesvědčoval zájemce o koupi, byla jeho váha a právě velikost. StrongPhone Q4 od Evolvea by tenkrát rozhodně neuspěl, dnes je ale všechno jinak. Podívali jsme se na zoubek superodolnému telefonu, se kterým nějaký ten pád nezamává.

 

Chtělo by se napsat, že Evolveo StrongPhone Q4 je telefon, u něhož jde o odolnost více než o cokoliv jiného. Ono to ale tak úplně není, parametry by totiž mohl závidět leckterý elegantnější kolega.

 

Kamarád do deště

Už po vybalení z krabičky na vás vykoukne takové sympatické čtyřpalcové monstrum. Pokud byste o odolnosti Q4 pochybovali, pohled na masivní konstrukci vaše obavy rozptýlí. Že telefon něco vydrží je vidět už na první pohled a starosti nám dělala pouze zadní krytka baterky uchycená dvěma šroubky, v jejíž vodotěsnost jsme zpočátku příliš nevěřili. Uživatelský manuál ovšem nelhal a Q4 patnáctiminutový ponor ve sklenici vody bez jakéhokoliv problému ustál. Výrobce uvádí, že StrongPhone má certifikaci dle normy IP67, která by měla zaručit, že telefon vydrží v hloubce do jednoho metru až 30 minut.

 

Q4 je těžká váha

Pogumované okraje, jimiž je telefon lemován, mají kromě odolnosti i další přínos. Společně s ergonomickým tvarem totiž i přes větší rozměry padne skvěle do ruky. Šasi přístroje je bytelné, což si ale vyžádalo daň v podobě vysoké váhy - 240g. Téměř čtvrt kila ale opravdu není málo a ruka vám to jistě dá při delším používání vědět. Přes všechny tyto výtky vám ale StrongPhone může nějaký ten gram ušetřit. Pokud jste zvyklí nosit u sebe dva přístroje, jistě oceníte, že Q4 je Dual SIM a tudíž nutnost nošení druhého zařízení odpadá.

 

Výkonem hanbu neudělá

Podívejme se ale na výkon. StrongPhone je vybaven čtyřmi jádry taktovanými na 1,2 Ghz a operační pamětí 1GB. Tyto parametry by měly zajišťovat nadprůměrný výkon a také tomu tak je. Vše běhá svižně a vše reaguje tak jak má. Nikoho asi nepřekvapí operační systém Android 4.2., se kterým jsme žádné potíže neměli a naopak vše fungovalo až překvapivě spolehlivě.

 

Z nějakého neznámého důvodu jsme očekávali hodně podprůměrný foťák, ale sebekriticky musíme uznat, že to byla velká chyba. Q4 fotí výborně. Pravdou je, že jakmile opustíte denní světlo, tak jde kvalita do kopru, ale na to už jsme si u mobilů víceméně zvykli. Pokud někoho ještě zajímá údaj o megapixelech, tak vězte, že StrongPhone jich má osm.

 

Verdikt

Marně jsme se v redakci snažili vymyslet, jaká skupina uživatelů se na tento super odolný mobilní třese. Outdooroví nadšenci? Těžko. I ti přeci touží mít co možná nejnižší přebytečnou váhu a hlavní výhody telefonu tak těžko docení. Přesto ale věříme, že Evolveo StrongPhone Q4 je dostatečně kvalitní telefon na to, aby si své fanoušky získal. My jsme s ním byli po dobu testování více méně spokojeni a v podstatě jediné, co mu můžeme vytknout, je obří váha. Pokud se tedy porozhlížíte po nějakém mobilu, který vydrží nějaký ten náraz, a přesto bude technologicky na slušné úrovni, měli byste zvážit i StrongPhone. Pořídíte ho navíc za slušných 6 800Kč.


Komentáře