Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Rok 2012 bude na filmy bohatý, dočkáme se Hobita i agenta 007

/ Martin Vodička, 20.01.2012

Dnes a denně se dočítáme, že rok 2012 bude ten nejhorší, co lidstvo pamatuje. Scénáře jsou různé. Od pádu meteoritu, přes fatální nedostatek nerostných surovin, až po konec světa, jenž předpověděli Mayové. Než se ale některá z hrozeb vyplní, nachystali si na nás filmaři poměrně slušnou porci zajímavých filmů.

 

Leden
Nový rok začneme pěkně od podlahy. Nekonvenční Sherlock Holmes (5. 1.) spolu se svým pomocníkem doktorem Watsonem jsou zpět a herecké duo Robert Downey Jr. a Jude Law si na plátně opět skvěle rozumí. Kromě Sherlocka se pak v kinech objeví i jiný detektiv, tedy spíše novinář. Trilogie Stiega Larssona Milénium se v krátkém sledu dočkala druhé adaptace a my tak bude můžeme opět zhlédnout její první díl Muži, kteří nenávidí ženy (12. 1.). Mikaela Blomkvista ztvárnil Daniel Craig a Lisbeth Salanderovou zase Rooney Marra. Ve druhé polovině měsíce si premiéru odbude čerstvý držitel dvou Zlatých glóbů, film Děti moje (19. 1.), ve kterém se v životní roli představil George Clooney.

 

Únor
V únoru se můžeme těšit zejména na film Hugo a jeho velký objev (2. 2.), za který režisér Martin Scorsese obdržel Zlatý glóbus. Od pohádkového příběhu pro malé i velké se přesuňme rovnou k dramatu zaměřenému pouze na tu dospělou část publika. Můj týden s Marilyn (23. 2.) je nezvykle intimní pohled na život hollywoodské ikony padesátých let Marilyn Monroe, respektive na jeden z mnoha jejich románků.

 

Březen
Nejen milovníci fotbalu mohou upínat své zraky na březen. Tým Slavoje Houslice bude rozdávat fotbalovou radost i na tuzemských filmových plátnech, do kin totiž přijde Okresní přebor (29. 3.). Pro mnohé budou jistě zajímavé i dva životopisné filmy. Zlatým glóbem oceněná Meryl Streepová si ve snímku Železná lady (1. 3.) zahrála bývalou britskou premiérku Margaret Thatcherovou a J. Edgar (1. 3.) vyprávějící o zakladateli americké FBI J. Edgaru Hooverovi (Leonardo DiCaprio), o kterém se říkalo, že na každou celebritu má nějaké kompromitující materiály.

 

Duben
Už dnes je jasné, že duben bude patřit k těm slabším měsícům, avšak nějaká zajímavá novinka se přece jen najde. Z letargie by nás mohla vytrhnout například komedie 21 Jump street (26. 4.), která volně vychází z populárního seriálu konce osmdesátých let. Pro ty, kteří na něm vyrostli, se jedná takřka o povinnost.

 

Květen
Připravte se na hody, květen bude nabitý. Spojit do jednoho týmu největší marvelovské hrdiny a vidět je bojovat na filmovém plátně společně, to je sen snad každého komiksového fanouška. Ti se teď dočkají ve filmu Avengers (3. 5.). Kromě Avengers se také dočkáme třetího pokračování Mužů v černém (24. 5.) s Willem Smithem a Tommym Lee Jonesem, a další šílené komedie Sachy Barona Cohena. Po Ali G. Boratovi a Brunovi, se nám tentokrát představí jako Diktátor (17. 5.).

 

Červen
Na červen se do kin chystá něco netradičního. Muzikálová komedie Rock of Ages (7. 6.) vypadá určitě slibně a kromě rockových hitů osmdesátých let se můžete těšit na Toma Cruise, Catherine Zetu-Jones či na Aleka Baldwina. Dalšími červnovými premiérami, které si zaslouží zájem, je hororové sci-fi Ridleyho Scotta Prométheus (7. 6.) nebo Madagaskar 3 (14. 6.).

 

Červenec
V úvodu prázdnin nás čeká restart série Spider-Man, respektive se blíže podíváme na začátky Petera Parkera a na jeho proměnu v pavoučího muže. Režisér Marc Webb se chce co nejvíce přiblížit komiksové předloze, proto byl i zvolen název Amazing Spider-Man (5. 7.), přesně tak se totiž jmenovaly komiksy v šedesátých letech. Dalším komiksovým hrdinou, který se v červenci objeví na plátnech kin, je Batman. Christopher Nolan snímkem Temný rytíř povstal (26. 7.). Završuje třídílnou ságu s tematikou temného rytíře a slibuje epické zakončení.

 

Srpen
O tom, že s remaky se roztrhl pytel, není třeba polemizovat. Ve filmu Total Recall (16. 8.) sice Colin Farrell nahradí Arnolda Schwrzeneggera, ale příběh zůstane nezměněn. Koncem měsíce pak ožije další legenda, i když o něco mladší. Bourneův odkaz (30. 8.) navazuje na známou triologii o agentu Bourneovi, tentokrát se však v hlavní roli objeví Jeremy Renner.

 

Září
Pokud chcete vidět všechny hvězdy klasických akčních filmů opět pěkně pohromadě, počkejte si do září, kdy se na plátna dostanou Postradatelní 2 (6. 9.). Stalone, Van-Damme, Bruce Willis, Chuck Norris a řada dalších, kteří nám určitě pár perfektně provedených otoček předvedou. Jestli akční filmy zrovna nemusíte, můžete zajít na české drama Davida Ondříčka Ve stínu (13. 9.), s Ivanem Trojanem v hlavní roli.

 

Říjen
Tip na říjen je jasný, James Bond je totiž zpět a potřetí v podání Daniela Craiga. Skyfall (25. 10.). je v pořadí již 23. akcí agenta 007, který tentokrát bude mít po boku Bérénice Marlohe. Kromě britského agenta nás také čekají dramata Anna Karenina (18. 10.) a třetí pokračování Bastardů (25. 10.).

 

Listopad
Ještě v letošním roce by na filmovém plátně měl ožít populární Čtyřlístek ve službách krále. (15. 11.). Podmiňovací způsob je v tomto případě na místě, jelikož Bobík, Myšpulín, Fifinka a Pinďa se v kinech měli objevit již několikrát, přičemž naposledy byl film odložen dokonce o celý jeden rok. K listopadu určitě směřují i zraky všech fanynek ságy Stmívání. Závěrečný díl celé série Rozbřesk - 2. část (15. 11.) bude jistě opět kasovním trhákem.

 

Prosinec
Prosinec bude ve znamení zřejmě nejočekávanějšího filmu celého roku. Hobit: Neočekávaná cesta (13. 12.). Vypráví příběh prstenu, ovšem od samého počátku, tedy dávno předtím, než se ho nejslavnější hobit Frodo vydal zničit. Příznivci trilogie Pán prstenů se tak opět mohou těšit na svět J. R. R. Tolkiena a s ním i na většinu známých postav.


Komentáře