Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

„Vzhůru na palubu…“, Samos – tak trochu jiná pizzerie

/ Martin Vodička, 12.08.2011

Pizzerie jsou v Praze na každém kroku, většinou se nabídka víceméně shoduje a rozdíly bývají jen v přípravě pokrmů či v šikovnosti kuchařů. Proto vždy potěší, když narazíte na restauraci, která se snaží být inovativní, a navíc jí to vychází.


Ač vás nejdříve zřejmě zarazí fakt, že italská pizzerie nese jméno řeckého ostrova, rychle pochopíte proč. Ať už se rozhodnete posadit dovnitř do restaurace nebo na zahrádku, stále si budete připadat jako byste se plavili někde v Egejském moři, ale přitom neopustíte jednu z nejmalebnějších částí Prahy – Klánovice.


Zřejmě největší chloubou restaurace je právě její zahrádka. Ta je totiž vyvedena ve tvaru lodi, a nechybí tedy ani stěžně, průzkumný koš či celé lanoví. Kolem lodě se navíc vyřádí i děti, které mají k dispozici pískoviště (jak jinak než ve tvaru člunu), houpačky a nějaké ty prolézačky.


Zkuste sladkou pizzu
Pokud patříte mezi vášnivé cyklisty, určitě oceníte informaci, že se Samos nachází přímo na nejdelší pražské cyklostezce A50, zvané též Pražské kolo. Protože celá stezka má úctyhodných 120 km, po kterých by vyprahlo i velbloudovi, přijde vhod i zajímavá nabídka piv. „Desítku“ Schwarzenberga nabízejí za slušných 25 Kč, dvanáctistupňového Lobkowicze za 30 Kč a o pět korun více zaplatíte, pokud se rozhodnete pro pšeničného Velena.


Pochválit musíme i nabídku jídel, ta je totiž rozmanitá, ale hlavně chutná, a na své si přijdou jak vyznavači italské kuchyně, milovníci ryb, ale i ti kteří se neobejdou bez pořádné flákoty. V jídelním lístku zarazí nabídka sladkých pizz a rada redakce zní: nebojte se jich. Na první pohled to sice není zrovna tradiční kombinace, ale spojení těsta na pizzu, lesní směsi, čerstvého ovoce, smetany a čokolády chuť na sladké plně uspokojí. Všechny druhy sladkých pizz mají jednotnou cenu 99 Kč a lze je navíc mezi sebou kombinovat.


Přes obědy i zvýhodněné menu
Během pracovního týdne Samos nabízí i výhodné polední menu. To se vždy skládá z polévky a nabídky dvou jídel, z čehož jedno bývá „tradiční česká kuchyně“ a druhé pak italské. Ceny za menu i s polévkou se pohybují od 75 do 95 Kč.
Všechna jídla, a to nejen ta z denní nabídky, si je navíc možné nechat dovézt. Cena za rozvoz je dohodou, ale platí, že v Klánovicích a přilehlých městských částech si za jídlo nepřiplatíte ani korunu.


Komentáře