Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Brno, Londýn a Kuba v Praze. Tři divadelní premiéry z celého světa

/ Ondřej Nekola, 13.02.2014

Top 3 divadelní představení od 14. – 21. února

 

Pokoj – Vanda Hybnerová a Kateřina Krobová

Studio ALTA – 15. února od 19.30 hodin

Obnovená premiéra inscenace, která vznikla v brněnském Divadle Bolka Polívky.   Pět žen. Pět osobností. Pět oslňujících a výjimečných mrtvol. Edith Piaf. Isadora Duncan. Marilyn Monroe. Virginia Woolf. Toyen. Schází se na jednom jevišti, aby svedly svůj poslední posmrtný boj. Boj o svobodu své duše. Boj o právo zapomenout a být zapomenuty. Boj o Pokoj. Bojovat se bude tancem, zpěvem, slovem, barvami i krásou, a to pod taktovkou tajuplné Madam Zero.

 

Boarding Home. Na dně – Guillermo Rosales – Jan Antonín Pitínský – Ivana Slámová
Divadlo Na zábradlí – 21. února od 19 hodin
Boarding home je „…jeden z těch útulků na okraji, kam chodí lidé, kterým už v životě nezbývá žádná naděje. Většinou šílenci.“ Až tam, do azylového domu, se dostane ve Spojených státech kubánský emigrant. Rosalesův Boarding home je výletem na úplné dno lidské přirozenosti. Je však možné, aby se v prostředí, kde nemají místo žádné city kromě ponížení, nenávisti a tupé apatie, zrodila láska? Žádná fikce či absurdní realita. Jen syrová skutečnost. Fascinující příběh převedly na česká divadelní prkna Jan Antonín Pitínský a Ivana Slámová.

 

Poslední z Haussmanů – Stephen Beresford
Divadlo na Vinohradech – 21. února od 19 hodin

Jedno z velkých překvapení londýnské divadlení sezony 2011/ 2012. Herec Stephen Beresford si totiž poprvé vyzkoušel roli spisovatele. A jeho debut nazvaný Poslední z Haussmanů měl premiéru hned v londýnském Národním divadle, kde se setkal s velkým ohlasem. Zastydlou hipízačku Judy Haussmanovou, jak ji nazývá její vnučka, si na pražských Vinohradech zahraje Daniela Kolářová. Judy ani v pokročilém věku a po operaci nezrazuje ideály květinových dětí a za pomoci opia a alkoholu usmíří celou rodinu.


Komentáře