Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Divadelní představení, která rozhodně navštivte

/ Ondřej Nekola, 29.11.2013

Top divadelní představení od 30. listopadu do 7. prosince

 

We are your Friends Jsme vaši přátelé (činohra)
Nizozemský soubor De Warme Winkel v Divadle Archa, od 1. do 3. prosince vždy od 20 hodin
Radikální představení nizozemské divadelní skupiny De Warme Winkel pod názvem We are your Friends (Jsme vaši přátelé) podle vlámských recenzentů testuje „s něžností sbíječky“ evropskou solidaritu. Nizozemský soubor, který své inscenace představuje v opuštěných skladech či bunkrech, se snaží vyrovnat s krizí, která v posledních letech zachvátila celou Evropu – s krizí vzájemné důvěry a již zmíněné solidarity. Toto představení vzniklo v koprodukci šesti evropských divadel: Kaaitheater v Bruselu, Archa v Praze, Hebbel am Ufer v Berlíně, Maria Matos v Lisabonu, Frascati v Amsterdamu a Garonne v Toulouse.
Foto: Phile Deprez

 

Caves and creatures (tanec)
Dekkadancers, 2. 12. (premiéra) od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla 
Umělecká taneční skupina Dekkadancers a Nová scéna Národního divadla uvádějí premiéru představení na hudbu Nicka Cavea. Inscenace souboru, který založili v roce 2009 sólisté souboru Národního divadla v Praze – Tom Rychetský, Viktor Konvalinka a fotograf a mediální umělec Pavel Hejný, zavede diváky do divoké, magické země, kterou s hlavním hrdinou projdou, až se ocitnou v baru na konci světa. K zhmotnění tajemného světa napomáhá technologie programované videoprojekce.

 

1984 – George Orwell (činohra)
Divadlo D21, středa 4. 12. od 19.30 hodin
Velký bratr tě sleduje! Klasický román George Orwella bez radikálních zásahů předávají divákům ve vinohradském Divadle D21. Zapomeňte na soukromí, jste pod přísným drobnohledem, přemýšlet zakázáno. Strach a tíseň prostupuje kostmi. Na prknech divadla vládne naprosto bezútěšná atmosféra, která diváka až mrazí, značně tomu napomáhají kromě hereckých výkonů i sterilní scéna a hudba, něco obdobného zažili již diváci při inscenaci R.U.R. Hlavní role Winstona Smithe a Julie ztvárňují Lukáš Šolc (například sládek v Havlově Audienci) a Stela Chmelová.

 

Miloš Ubu aneb… málem králem (činohra)
La Fabrika, neděle 1. 12 od 19.30 hodin
Vidláka z Vidlákova vytáhnete, ale Vidlákov z vidláka nikdy. Série politických kabaretů Blonďatá bestie I. a II. Tomáše Svobody má nové pokračování. Tentokrát je ústřední postavou nové inscenace, jež vychází z divadelní hry Alfreda Jarryho Král Ubu, sám prezident Miloš Zeman. Během večera se však objeví i další prominenti: Fanda Mrázek, Jiří Rusnok, Nečas s Nagyovou, celé hnutí ANO a další. A samozřejmě nesmí chybět Václav Klaus, kterého i po smrti pronásleduje Václav Havel.


Komentáře