Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Husa v Praze nebo francouzský mim a beatboxer. Divadelní tipy na 7 dní

/ Ondřej Nekola, 21.02.2014

Top 3 divadelní představení od 22. – 28. února


Divadlo Husa na provázku, Lásky jedné plavovlásky – Plavovlásky jedné lásky
Divadlo Archa, neděle 23. a pondělí 24. února
Do Prahy opět zamíří brněnské Divadlo Husa na provázku. Tentokrát v hlavním městě představí remake slavné provázkovské inscenace, jež je věnována panu Miloši Formanovi, který když ji viděl, řekl jen: „Jsem fascinovaný! Vůbec se to nepodobá tomu mému filmu a přece je to on.“


Divadelní festival Malá inventura
20. – 26. února
Dvanáctý ročník festivalu, jenž nabízí to nejvýraznější na poli nového divadla za uplynulý rok. Letos se pražskému publiku představí například francouzský mim a beatboxer Julien Cottereau, budete moct zhlédnout izraelskou rap operu The city a samozřejmě inscenace domovských scén – Studia ALTA, Alfreda ve dvoře, Divadla Ponec, Experimentálního prostoru NoD, Studia hrdinů, MeetFactory a Divadla Archa. Program naleznete ZDE.

 

 


Eva tropí hlouposti – Fan Vavřincová
Divadlo Na Fidlovačce – premiéra 27. února
Slavná komedie podle románu Fan Vavřincové. Příběh o rozjívené dívence vyšel časopisecky, když autorce bylo 19 let, proslavil ho pak především film Martina Friče s Oldřichem Novým, Natašou Gollovou a Zdeňkou Baldovou. Režisér Pavel Šimák obsadil na Fidlovačce do hlavních rolí Marii Doležalovou, Dennyho Ratajského a Ludmilu Molínovou.


Komentáře