Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Kam na výstavů? Přinášíme tří novinky

/ Ondřej Nekola, 16.01.2014

Houser tipy na výstavy od 16. do 22. ledna

 

Kurt Gebauer: Letmý průnik /Retrospektiva/
Od 8. 1. do 31. 1. 2014 – Galerie Nod, Dlouhá ulice
Známý český sochař Kurt Gebauer se podílel na říjnových oslavách 21. narozenin klubu Roxy instalací s názvem Vznášení.  Vedle dvojice létajících figur, které jsou zavěšené na ocelových lankách nad křižovatkou Dlouhé a Rybné ulice, se nyní návštěvníkům experimentálního prostoru NoD nabízí možnost prohlédnout si další Gebauerova díla a to na výstavě Letmý průnik. Ta navazuje na prezentaci Gebauerových kreseb Modré plavkyně na Petynce. Letmý průnik se zaměří na několik okruhů autorovy tvorby, a také na různá média, která užívá. Výstava trvá do konce ledna.

 

Zóna v pohybu
Od 16. 1. do 17. 3. 2014 – Centrum současného umění DOX
Novou výstavu v novém roce připravilo i Centrum současného umění DOX. Adéla Matasová se po roce 1989 stala první profesorkou volného umění u nás. Díky ní se tak na českých vysokých školách rozvinuly ateliéry s intermediálním uměním a zároveň se tento způsob tvorby i ustálil na české výtvarné scéně. Výstava nazvaná Zóna v pohybu se soustřeďuje na vývoj intermédií a médií vůbec a to skrze díla jejích studentů, a to jednak dnes už etablovaných umělců, tak i nové, mladé, nastupující generace.

 

Jednota dnes 
Od 8. 1. do 26. 1. – Galerie Nová síň, Voršilská ulice
Před osmdesáti lety založila Jednota umělců výtvarných galerii Nová síň. Toto významné jubileum si připomíná výstavou svých současných členů. Samotná Jednota byla založena již v roce 1898.


Komentáře