Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Kam na výstavu? Přinášíme tři novinky

/ Ondřej Nekola, 23.01.2014

Houser tipy na výstavy od 23. do 29. ledna


Only The Good Ones: The Snapshot Aesthetic Revisited – Galerie Rudolfinum 
24. 1. 2014 – 6. 4. 2014 Kurátor: Michal Nanoru

Nová výstava v Galerii Rudolfinum se zaměřuje na momentky. Fotografie nezaostřené, s červenýma očima, uřezanými hlavami, jednoduše nijak režírované, připravené. Rozhodující je okamžik. Fotografie, které mohou sloužit i jako zdroj inspirace pro další umělecké počiny. Výstava představuje díla známých fotografů jako je například Mike Brodie známý pod pseudonymem Polaroid Kidd, fotografie autora černobílých aktů Madonny Lee Friedlandera, fotografa módy pro časopis Vogue Williama Kleina, Andyho Warhola a dalších více než 200 děl autorů.
Foto: Larry Clark, Teenage Lust, 1972-1973/1974, silbergelatine, 27.7 x 35.4 cm, © Haus der Photographie / Sammlung F.C. Gundlach, Hamburg


Roman Týc …jen blbni, zkazíš to všem! – Galerie dvorak sec contemporary
29. 1. – 13. 3. 2014
Známý výtvarník a spoluzakladatel skupiny Ztohoven Roman Týc připravuje pro prostory Galerie dvorak sec contemporary na Praze 1 již druhou sólovou výstavu. V čem nový Týcův projekt bude spočívat, zatím galerie tají. V roce 2011 zde představil obrazy z popela zesnulých, tedy podle Týceho, z přebytků v krematoriích, které končí často bez piety na skládkách. Výstava nesla název Grave Robber.

 

 


Nizozemské kresby 17. Století – Schwarzenberský palác (Národní galerie)
14. 1. – 3. 4. 2014
Na přelomu 16. a 17. století se Nizozemí postupně vymaňuje ze španělské nadvlády, katolické Flandry zůstávají pod španělskou nadvládou, převážně protestantské Holandsko získává samostatnost. Nová výstava ve Schwarzenberském paláci představuje díla mistrů z obou oblastí – od raných flámských umělců až po Rembrandtova žáka Samuela van Hoogstratena.


Komentáře