Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Můj šálek kávy si dám v Karlíně

/ Ondřej Nekola, 08.08.2011

Jednou z nejvíce dynamicky se rozvíjejících pražských čtvrtí po záplavách z roku 2002 je bezesporu Karlín. Tato kdysi jedna z nejšedivějších částí Prahy dnes hraje všemi barvami a i nadále se rozvíjí. Důkazem toho je i nová literární kavárna Můj šálek kávy, která jako by současnému Karlínu nastavovala zrcadlo.


Dnes žije v Karlíně různorodá sorta lidí a čtvrť začíná získávat mimo jiné i kosmopolitní nádech. Podobně je tomu i v kavárně Můj šálek kávy, kterou založili Roland Lodr původem z Kapského města a český fotograf Petr Kurečka.


Káva přímo od farmářů z Afriky a Ameriky
Hlavní devizou jejich podniku, který otevřeli v dubnu tohoto roku, jsou originální kávy dovezené z Afriky či Jižní Ameriky. Ty se však do Karlína dostávají u nás stále ještě netradičním způsobem, a to přímo od drobných farmářů z těchto částí světa. „My jsme se s řadou z nich seznámili osobně. Můžeme tak zaručit, že se u nás ke klientovi na stůl dostane naprosto čerstvá a kvalitní káva přímo od farmáře z Kolumbie, Bolívie, Etiopie, Keni a dalších států,“ říká Petr Kurečka. Prostředníkem tohoto obchodu je česká pražírna Doubleshot, na jejíž stánek můžete narazit i na farmářském trhu na Karlínském náměstí. Iniciátorem vzniku Mého šálku kávy byl Roland Lodr, který žil také v Johannesburgu a Berlíně, kde je tento druh kaváren celkem běžný. V Karlíně vám nabídnou celkem sedm druhů těchto dovezených káv, a to v karafě o objemu 300 mililitrů. A jelikož Karlín není centrum, zaplatíte za tyto výborné kávy jen po 65 korunách. Máte-li chuť na kávu bez kofeinu, tak ani to zde není problém.

 

Káva od baristy roku 2011

Můj šálek kávy se však může pyšnit také profesionálními baristy, tedy lidmi, kteří se specializují na přípravu kávy. Jedním z nich je Zdeněk Smrčka, který se letos v kolumbijské Bogotě účastnil soutěže o nejlepšího baristu na světě. Smrčka pracuje ve svém oboru již dvanáct let a jeho specializací je především latté art. To vám s lehkostí dokáže, když si objednáte například cappuccino či jakoukoli kávu s mlékem. Přestože se mu v Kolumbii v nabité konkuenci zvítězit nepodařilo, může se pochlubit ještě řadou dalších cen, především pak právě oceněními v „malování mlékem do kávy“ nebo baista ČR 2011. Společně s další profesionálkou Ivou Turnovou vám i poradí, jakou kávu ochutnat a proč.


Čerstvé potraviny a domácí speciality
I když se jedná o literární kavárnu, dávají v Mém šálku kávy důraz také na jídlo. To může řada takových podniků tomu karlínskému jen závidět. Když vás přepadne hlad, musíte jít většinou o dům dál. Zde však připravují jak snídaně, polední menu (měli byste se vždy vejít do 110 korun), tak i večeře. Polední menu není nikdy stálé. Důvod je prostý. Majitelé si zakládají na čerstvosti potravin, které svým klientům nabídnou. Proto ingredience nakupují na karlínském farmářském trhu. Objednáte-li si tedy něco k snědku, můžete si být jisti, že potraviny, které jíte, byly nakoupeny tentýž den, a jsou tak maximálně čerstvé. „Dáte-li si třeba lososa, můžeme vám zaručit, že ještě včera plaval,“ dodává s úsměvem Kurečka. Připravené pokrmy vás navíc jistě překvapí. Většinou se totiž jedná o kombinaci různých domácích kuchyní, včetně té jihoafrické.


Lenka Dusilová nebo Tonya Graves
Petr Kurečka je profesionální fotograf, a tak asi nikoho nepřekvapí, že vkusně zařízený interiér kavárny zdobí jeho snímky. Do budoucna zde však plánuje konat výstavy i dalších kolegů-umělců, první z nich by měl být Michal Kratochvíl. Vedle toho vznikne v kavárně miniaturní pódium, na kterém by se na podzim měly představit například Lenka Dusilová, Bára Basiková nebo zpěvačka Monkey Business Tonya Graves. Podzim zde tedy bude patřit nejen kávě, ale i výstavám a komorním koncertům.

 

Můj šálek kávy

Křižíkova 105, Karlín, Praha 8


Komentáře