Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Novinky, klasika nebo představení pro děti. Některá divadla hrají i o svátcích

/ Ondřej Nekola, 22.12.2013

Pokud ještě chcete stihnout před svátky žhavou novinku, pak se vydejte do Divadla Komedie na nové představení Ženy Adély Laštovkové Stodolové a dua SKUTR. Projekt, který navazuje na předcházející představení Malá smrt a Muži měl premiéru 19. prosince, první reprízu však ještě stihnete před svátky a to v neděli 22. prosince. Tanečně-divadelní inscenace mapuje ženský vesmír – jak ženy myslí, co v dnešním životě vlastně dělají nebo jak se vypořádávají se stárnutím. Další novinkou před koncem roku je inscenace Jindřich IV., kterou Vinohradské divadlo uvedlo v premiéře 20. prosince. Jednu z nejslavnějších her italského dramatika a prozaika Luigiho Pirandella s Jiřím Dvořákem v hlavní roli do konce roku ještě stihnete, druhá repríza je naplánována na 27. prosince.

 

Před Štědrým dnem
Máte-li chuť zajít si do divadla den před Štědrým dnem, pak si musíte nechat zajít chuť. Třiadvacátého žádné z pražských divadel již nehraje. O den dřív, tedy v neděli 22. prosince, ještě stihnete Kašparovu slávu vánoční v Divadle v Celetné, ve Švandově divadle uvádí soubor Buchty a loutky inscenaci Jenovéfa.

 

O svátcích i po nich
Nejvíce napilno mají o svátcích až do konce roku v Národním divadle, Městských divadlech pražských a v Divadle Na zábradlí. Národní divadlo uvádí již tradičně před i o Vánocích balet Louskáček – Vánoční příběh a to 21. a 25. a 29. prosince. Na Boží hod diváky ve Stavovském divadle čeká Kouzelná flétna od Wolfganga Amadea Mozarta v režii Davida Radoka, Laterna magika na Nové scéně nabízí Kouzelný cirkus, který měl premiéru již v roce 1977 a od té doby je nehranějším titulem Laterny magiky. A na co zajít do Národního divadla od Štěpána až do 30. prosince? V historické budově Národního divadla uvedou Cyrana z Bergeracu, Naše furianty a balet Louskáček. Do Stavovského divadla můžete zajít na Věc Makropulos, Jedenácté přikázání, Pána z Prasečkova nebo na Revizora. Na Nové scéně střídají Kouzelný cirkus s Legendou magické Prahy.

Divadlo Na zábradlí hraje od 27. do 30. prosince, pokud máte chuť vydat se do Husákových sedmdesátých let, pak si zajděte na Šedá sedmdesátá aneb Husákovo ticho zinscenované přímo Husákovými dětmi.

Divadlo v Celetné uvádí 29. prosince představení pro děti Mikulášovy patálie.

Divadelní život neumírá o svátcích ani po nich v Městských divadlech pražských. Zájemci si budou moct prohlídnout i zákulisí obou divadel: Rokoko zve diváky do svých útrob na Štěpána, ABC pak 28. prosince.  Od 26. do 30. prosince se pak můžete vydat například na inscenace Holky z kalendáře, Monty Pythonův létající kabaret nebo na ne příliš u nás známou Gogolovu hru Hráči s Michalem Dlouhým.

 

Kde už do konce roku nehrají:
Činoherní klub (nehrají od 22.12.)
Dejvické divadlo (nehrají od 20.12.)
Divadlo Archa (nehrají od 22.12.)
Divadlo D21 (nehrají od 21.12.)
Divadlo Komedie (nehrají od 23.12.)
Divadlo v Řeznické (nehrají od 21.12.)
Divadlo Ungelt (nehrají od 23.12)
La Fabrika (nehrají od 19.12.)
Strašnické divadlo (nehrají od 22.12)
Divadlo v Dlouhé hlásí do konce roku na všechna představení vyprodáno.


Komentáře