Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Nusle má pod palcem Lucky Luciano

/ Ondřej Nekola, 22.08.2011

Lucky Luciano byl jeden z nejznámějších bossů na celém světě. Kamarádil se s Al Caponem, zmodernizoval americkou mafii. Charakteristický byl svým obličejem plným jizev a vždy přivřeným pravým víčkem. Svůj podnik nesoucí jeho jméno „má“ i v Praze Nuslích.

 

Mafiánský pizza-restaurant Lucky Luciano není jen pouhou pizzerií, ale především restaurací, kde si můžete kromě italských jídel vybrat i z bohaté nabídky kuřecích, hovězích a vepřových pokrmů nebo ryb. Klasická italská kuchyně tu ale má samozřejmě také své zastoupení: šestnáct druhů pizzy připravovaných ve speciální peci na dřevo, domácí těstoviny, rizoto nebo domácí tiramisu. To vše si může návštěvník dopřát za přijatelné ceny a nemusí být hnedka mafián.

 

Speciální nabídky po celý rok
V Lucky Lucianu připravují pro své zákazníky kromě stálého menu také speciální nabídky, a to po celý rok. V období léta se zaměřili na lehčí pokrmy. Z nynější letní nabídky doporučujeme kuřecí roládky na špízu plněné pestem ze sušených rajčat, anglickou slaninou a čerstvými lístky bazalky, přelité kuřecí šťávou. A jelikož si v Lucky Lucianu těstoviny připravují sami, vyzkoušejte třeba domácí špagety s kuřecím masem, fazolovými lusky, pórkem, sušenými rajčaty, to vše posypané parmezánem.


Na oběd stačí stovka
Zákazník si může vybrat samozřejmě také z poledního menu. Na výběr je každý den pět jídel: dvě pizzy, masový pokrm, těstoviny a salát. Na jedno jídlo vám vždy vystačí stokoruna. A chcete-li trochu ušetřit, zajděte do mafiánského podniku v Nuslích mezi 15. a 17. hodinou, na všechny pizzy zde dostanete 30procentní slevu. Z vín vám nabídnou sudová moravská vína nebo rozlévaná italská, a to jak bílá, červená, tak i růžová. A to za velmi přijatelné ceny.


Ještě je tu mladší bratr
Lucky Luciano má ještě o tři roky mladšího bratra, stejnojmennou restauraci v Holešovicích. Oba podniky jsou věnovány tomuto mafiánskému obrovi, každý z nich ale jinému období jeho života. Zatímco nuselský Lucky Luciano se zaměřuje na 30. léta minulého století, holešovický podnik se soustředí na období po 2. světové válce.


Trochu té romantiky neuškodí
Nuselský Lucky Luciano je klidný, příjemný, vkusně zařízený restaurant, kde se rozhodně nějaké přestřelky bát nemusíte. Naopak je vhodná pro rodiny a páry a navíc zde disponují dětským koutkem. Kromě předzahrádky můžete využít i vnitřní zahrádku v bloku domů, kde se můžete usadit ve stínu stromů a večer vám k posezení zapálí louče.


Komentáře