Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

O Silvestru hraje převážná část pražských divadel. Všechna sázejí na komedie.

/ Ondřej Nekola, 30.12.2013

Inscenace Pan Kaplan má třídu rád s Oldřichem Víznerem v hlavní roli patří mezi nejzdařilejší komedie v Praze. Divadlo ABC ji poprvé nasadilo v lednu 2009 a během letošního Silvestra ji uvede hned dvakrát, a to od 15 a 19 hodin. V Rokoku pak ve stejnou dobu hrají zinscenovaný kultovní seriál BBC – Kancl.

 

Divadlo Na Jezerce uvádí od 14 a 17 hodin v režii Jana Hřebejka komedii severoirského autora Owena McCaffertyho Práskni do bot (na fotce). Čtveřice kumpánů, kteří mají vydlaždičkovat veřejné záchodky a umývárnu, hrají Jan Hrušínský, Radek Holub, Martin Sitta a Václav Liška. „Hrdinové hry jsou přesvědčeni, že ke štěstí mohou dojít jen tehdy, pokud něco ukradnou. To se nám zdálo natolik české, že jsme děj přenesli z irského Belfastu do současné pražské reality,“ říká ke zdařilé komedii principál divadla Jan Hrušínský.

 

Dnes tak populární kurzy life coachingu podstoupí ve Švandově divadle pod vedením kouče Jaroslava Šmída nebo Michala Dlouhého pět žen, aby se pokusily zjistit, jak by měly změnit svůj život. Autorská inscenace hereckého kolektivu Švandova divadla pod názvem Cry baby cry začíná od 15 a 18 hodin.

 

Divadlo Na zábradlí si připravilo na poslední den tohoto roku jednu ze svých novinek letošní sezony – Buržoazie. Milovníci španělského filmového režiséra Luise Buñuela, který ne náhodou tvořil nejvíce ve Francii, nechť zavítají do Divadla Na zábradlí v 20 hodin. Stanou se součástí jeviště, aby poznali, v jak bezútěšném stavu se lidstvo nachází.


Komentáře