Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Ondřej Nekola přináší několik tipů na divadelní představení

/ Ondřej Nekola, 22.11.2013

Top 3 divadelní představení od 23.-30. listopadu.

 

Mein Kampf (činohra)
Švandovo divadlo, středa 27. 11. od 19 hodin
Nejslavnější hra původem maďarského Žida Georgeho Taboriho v režii Anny Petrželkové. V hlavní roli naivního a tak trochu přiblblého Adolfa Hitlera, jenž přijíždí v předvečer přijímaček na uměleckou akademii do Vídně, hraje Tomáš Pavelka. Žida Šloma, jediného člověka z celé Vídně, který dokáže Hitlerovi naslouchat a pomáhat mu, ztvárňuje Filip Čapka. Inscenaci, jež stojí na hereckých výkonech obou hlavních představitelů, obohacuje také na první pohled jednoduchá, přesto velmi nápaditá scéna Toma Cillera.

 

Mirage (tanec)
420PEOPLE, 26. 11. od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla 
Premiéru svého prvního celovečerního představení si renomovaný taneční soubor 420PEOPLE odbyl v říjnu v rámci festivalu 4 + 4 dny v pohybu a hned se o něm začalo mluvit jako o události taneční sezóny. Nyní mají diváci možnost zhlédnout jeho první reprízu. Inscenace Mirage je postavena na půdorysu stand-up comedy, jde však mnohem dál, když zkoumá nitro umělců, kteří stojí na jevišti a snaží se rozesmát publikum. Jsou vždy tak vtipní a veselí? Tanečníky doprovází hudba kanadského skladatele Owena Beltona i krátký filmový dokument Jakuba Jahna.

 

Něžná je noc (činohra)
Kašpar, Divadlo v Celetné, 30. 11. od 20.30 hodin
Téměř dvouhodinový herecký koncert Martina Hofmanna ve scénických fragmentech románu Zločin a trest a povídky Něžná od F. M. Dostojevského. Skvělý herecký výkon předvádí Hofmann především v první půli v roli opilce Marmeladova, v druhé části, v zinscenované povídce Něžná, doprovází Hofmanna Marika Šoposká.


Komentáře