Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Potřebujete klid a pohodu? Odpovědí je Calma

/ Ondřej Nekola, 27.06.2011

Pravé domácí borůvkové, jahodové a další koláče, cheesecaky, roastbeef podle domácí receptury, domácí borůvkové knedlíky, quiche, plněné ciabatty, vegetariánské speciality, couscous. To je jen zlomek z bohatého jídelníčku, který je založen převážně na domácích a původních zahraničních receptech.


Rozmanitost, bohatost a spokojenost, tak lze bez nadsázky ve stručnosti charakterizovat podnik Cafe Calma poblíž Divadla Spejbla a Hurvínka v Dejvicích.


Od Panerie k domácímu podniku
Calma znamená klid, pohoda (z latinského cauma – pozn. redakce). A to Cafe Calma naplňuje beze zbytku. Vládne tu domácí, rodinná atmosféra a lidé z okolí, pro které byl podnik před pěti lety zřízen, se sem pravidelně vracejí. A není divu, jídelní lístek uspokojí i ty nejmlsnější jazýčky, pochutnáte si zde ale i na klasických českých specialitách. „Podnik jsme vytvořili podle sebe, chtěli jsme vybudovat místo, kam bychom se samy rády kdykoli vracely,“ říká jedna z majitelek Kristina Nikolaevová, která je také zakladatelkou české pekařské sítě Paneria. A myslí tu i na nejmenší, pro ně je zde vybudován dětský koutek. Hlavní filozofií podniku je podávat svým zákazníkům vždy čerstvé potraviny, ať už se jedná o ovoce a zeleninu, domácí pochutiny či hlavní jídla. A pak samozřejmě rozmanitost.


Skvělý start do nového dne
Den začíná ránem a k ránu patří snídaně. Proto se Cafe Calma otevírá již v půl osmé ráno a svým zákazníkům nabízí šest bohatých ranních menu. Snídaně, které si můžete sestavit i podle vlastní chuti, se zde podávají až do půl dvanácté. Opravdu výtečné jsou pravé francouzské croissanty, které zde opékají, dopřát si můžete ale i českou ranní klasiku, jako jsou například míchaná vajíčka, tři vejce do skla nebo vídeňské párečky s fazolkami.


Polední menu je každý den jiné, vybrat si můžete ze tří jídel, plus stálé nabídky. Specialitou podniku je podle domácí receptury připravovaný roastbeef. Velkou devízou je, že na objednávku opravdu dlouho nečekáte a porce jsou zde opravdu královské. Z polévek doporučujeme například špenátovou s cizrnou nebo z červené řepy, jablek a křenu. Kdo není zvyklý na velké porce, tomu bude stačit jen polévka. Jídlo si můžete objednat i domů či do práce.

 

Cafe Calma
Kyjevská 2, 160 00 Praha 6


Komentáře