Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

RESTAURACE: S dětmi i bez nich „za pokladem“

/ Ondřej Nekola, 04.07.2011

Pizzeria – Ristorante Il Tesoro (poklad – pozn. redakce) v nákupní galerii Fénix u metra Vysočanská, je standardní pizzerií, na kterou je již každý Čech zvyklý. Přesto i zde vsadili u některých potravin na originalitu, a tak například těstoviny si zde dělají výhradně sami a ne ze sáčků nakoupených v supermarketech.


Špagety, penne, pappardelle, to vše si zde připravují sami z vlastních surovin. Další domácí specialitou v Il Tesoro je tiramisu, které je mnohem „lehčí“, než originál, a pak panna cotta (vařená smetana – pozn. redakce), což je vlastně smetana svařená se želatinou, mlékem a cukrem. Tato specialita pochází z italského Piemontu. Předností jsou zde pak každý den čerstvé ryby.


Polední menu
Zvýhodněné polední menu je zákazníkům nabízeno každý všední den od 11 do 14 hodin. Menu se vždy skládá z polévky a hlavního jídla. Z hlavních jídel má zákazník na výběr mezi pizzou nebo dalším italským jídlem, jako jsou například těstoviny nebo risotto. Menu bez polévky vás vyjde na 115 korun, s polévkou na 125 korun. Pokud nemáte chuť ani na pizzu ani na další jídlo, vybrat si můžete ještě třetí variantu za 145 korun, jako je například losos nebo steak.


Koutek i oslava pro děti
Značnou výhodou Il Tesoro je velký dětský koutek, což ocení především maminky po nákupech. Děti tu mají skvělé zázemí, a pokud se rozhodnete pro svou ratolest uspořádat oslavu, pak je toto místo tím pravým. Dětské oslavy tu mají v malíku a budete-li si přát na oslavě například klauna, i to mohou v Il Tesoro zajistit, nebo vám zprostředkovat kontakt na performery tohoto typu.


Vína a káva
Z rozlévaných vín si zde můžete dopřát makedonské nebo portugalské. Samozřejmostí je také lambrusco. Kávu zde podávají od firmy Special Coffee.

 

Pizzeria – Ristorante Il Tesoro
Galerie FÉNIX – 2. patro
Freyova 35, Praha 9


Komentáře