Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Sázka na jistotu: Šest tanečních hodin v šesti týdnech

/ Ondřej Nekola, 05.08.2011

Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Pavlem Křížem patřilo k nejúspěšnějším představením Divadla Ungelt v uplynulé sezoně. Nyní si úspěšnou komedii o učiteli tance a osamělé dámě v letech mohou diváci vychutnat na Letní scéně na Novém Světě.


Pavel Kříž zužitkovává svůj taneční um z televizní soutěže StarDance, kterou v roce 2010 vyhrál, a své umění tančit nyní dokazuje i na Novém Světě v roli učitele tance Michaela Minettiho. Toho si najme Madame Lily Harrison, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, ča-ču a moderní tanec.

 

Žádný marketing
Pavel Kříž a Chantal PoullainObsadit do role Michaela právě Pavla Kříže však nebyl podle uměleckého ředitele divadla Milana Heina žádný marketingový tah, jak by se mohlo na první pohled zdát. Hrát ve hře, jež sklízí úspěch po celém světě, mu byla totiž nabídnuta ještě předtím, než StarDance vyhrál. To však není vlastně podstatné, Kříž tančit umí. Je ale především skvělý herec. Vidět ho na komorní scéně na pražských Hradčanech je prostě zážitek. Jeho hlavní úlohou je především zahrát upřímného sentimentálního cynika ve středním věku, který bojuje každý den – stejně jako Madame Lily – lidskou samotou. A to jde Křížovi skvěle. Jeho naoko obhroublý Michael, který však v sobě nedokáže zapřít citlivého člověka, si nenásilnou formou publikum jednoznačně získá. To by ale pro hru napsanou jen pro dva herce stále nestačilo, kdyby mu Chantal Poullain nebyla vyrovnanou partnerkou. I ona dokáže svou roli osamocené distingované vdovy po konzervativním pastorovi zahrát velmi citlivě, hravě a vtipně. Humorně svou roli navíc akcentuje intonací cizinky, která však nedrásá uši, ale naopak podtrhuje komediálnost situace.


Inteligentní humor
Humor hry není vystavěn na obhroublém chování učitele Michaela, které je vlastně jen pouhým prostředkem, jak skrýt jeho slabé stránky, nýbrž na inteligentních dialozích a vtipných a trefných poznámkách a reakcích. A to občas i improvizovaných, kdy oba herci rozesmějí nejen publikum, ale i sami sebe.


Komorní komedie Šest tanečních hodin v šesti týdnech v malebném prostředí Nového Světa na Hradčanech s Chantal Poullain a Pavlem Křížem je jednoduše sázkou na příjemný večer. A my tuto hru tudíž jednoznačně doporučujeme.


Komentáře