Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Tři divadelní novinky na nadcházející týden

/ Ondřej Nekola, 17.01.2014

Top 3 divadelní představení od 17. – 23. ledna

 

Nahniličko (činohra) – Jan Kraus
Divadlo Kalich, 20. ledna od 19 hodin
Na jeviště Divadla Kalich se vrátila dnes již legendární komedie Jana Krause Nahniličko.  Dvouroční pauzu si vyžádala mateřská dovolená herečky Marthy Issové.  Hra Nahniličko se uvádí s několika přestávkami téměř devatenáct let, premiéru měla v Divadle Na zábradlí 1. dubna 1995, od roku 2003 se hraje v Divadle Kalich. Z původní sestavy kromě Marthy Issové a Jana Krause se diváci mohou těšit i na Ivanu Chýlkovou, Evu Holubovou a Bohumila Klepla, nově se k nim připojí Ján Sedal.

 

Miloš Orson Štědroň: DNArt
Studio Hrdinů, premiéra 20. ledna od 20 hodin
Gabriela Míčová, kterou mnozí znají z bývalého Divadla Komedie pod vedením Dušana Pařízka, se nově představí v roli tajemného opata Johanna Gregora Mendela. Tento moravský rodák odhalil svými pokusy na křížení hrachů jako první princip genetiky a kódu DNA. Skladatel a libretista Miloš Orson Štědroň propojuje ve svém novém projektu činohru, hudbu a tanec.

 

Deset deka Dürrenmatta – Jiří Jelínek
Divadlo D21, II. premiéra 23. ledna od 19 hodin
Jiří Jelínek z brněnské Husy na provázku si odskočil do pražského Divadla D21, aby zde s místním souborem nacvičil svou autorskou hru Deset deka Dürrenmatta, v které zápasí dvě dámy o jednoho muže. Jak je z názvu patrné, Jelínka inspiroval k nové inscenaci švýcarský spisovatel a malíř Friedrich Dürrenmatt a jeho tragická komedie Návštěva staré dámy. „Představte si, že k vám přijede na návštěvu bejvalka vašeho chlapce a řekne, že ho chce. A pikantérií je, že ho chce mrtvýho. No není to zábava?“ odpovídá režisér na otázku, co ho na tématu zaujalo.


Komentáře